Na hlavný obsah

Heger: Dezinformácie o dohode s USA šíria politici, ktorí ju pripravovali

Ide o politikov z predchádzajúcej vlády.

Heger: Dezinformácie o dohode s USA šíria politici, ktorí ju pripravovali
Na snímke predseda vlády Eduard Heger (OĽANO). Foto: TASR

Na čele vlny nenávisti a dezinformácií, ktoré sa šíria v súvislosti s obrannou zmluvou medzi Slovenskom a USA, stoja politici z predchádzajúcej vlády, ktorí túto dohodu kedysi pripravovali.

V stredu (26. 1.) to povedal predseda vlády SR Eduard Heger (OĽANO) na tlačovej konferencii s predsedom Európskej rady (ER) Charlesom Michelom v Bratislave.

„Informoval som predsedu ER o dezinformáciách, ktoré v súvislosti s touto dohodou (na Slovensku) zaznievajú a, žiaľ, prehlbujú nenávisť. Na ich čele sú politici, ktorí ju kedysi pripravovali,“ povedal Heger s tým, že títo politici „v tejto dôležitej dobe zasievajú neistotu“.

„Budeme pokračovať v posilňovaní bezpečnosti našich občanov,“ zdôraznil Heger a dodal, že podpis predmetnej dohody očakáva v najbližších týždňoch, po čom poputuje na ratifikáciu do parlamentu.

Michel: Únia je pripravená na rázne kroky

Premiér sa s Michelom rozprával aj o napätej situácii na Ukrajine. „Čelíme hrozbe na našej východnej hranici. Hrozba voči Ukrajine je hrozba voči nám,“ poznamenal Heger. Predseda vlády a Michel sa zhodli, že cesta vpred vedie cez deeskaláciu a dialóg s Ruskom.

Michel tiež zdôraznil dôležitosť diplomacie, zároveň však poznamenal, že EÚ je spolu s USA a NATO pripravená podniknúť rázne a rozsiahle kroky, ak dôjde k eskalácii situácie na východnej hranici Ukrajiny.

Predseda ER a Heger sa počas svojho stretnutia venovali aj európskej agende v najbližšom roku, do ktorej patria aj dva nadchádzajúce samity, jeden vo Francúzsku a druhý v Bruseli. Majú byť zamerané najmä na „ekonomickú oblasť a taktiež obranu a bezpečnosť,“ priblížil premiér.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Slovensko