ZOH 2022: Českí hokejisti na olympiáde končia. Štvrťfinále si zahrajú Švajčiari

Česko bude medzi najlepšou osmičkou chýbať prvýkrát.

Švajčiarsky hokejista Andres Ambühl (vpravo) strieľa gól v zápase o štvrťfinále Česko - Švajčiarsko na ZOH 2022 v Pekingu. Foto: TASR/AP

Švajčiarski hokejisti postúpili do štvrťfinále olympijského turnaja v Pekingu, keď v utorkovom (15. 2.) treťom kvalifikačnom zápase zdolali Čechov 4:2.

Český hokej prvýkrát v samostatnej histórii bude chýbať v klasickom 8-miestnom play off na vrcholnom podujatí.

V stredu (16. 2.) sa Švajčiari stretnú s Fínskom ako druhým nasadeným tímom, zápas o semifinále je na programe o 9.40 SEČ.

Česi viedli od 11. minúty gólom Lukáša Kloka, ale potom Švajčiari troma gólmi do polovice zápasu otočili na 3:1. V čase stupňujúceho sa českého tlaku v závere tretej tretiny v 55. minúte Raphael Diaz zvýšil na 4:1 pre Švajčiarsko.

O minútu neskôr vykresal nádej pre Čechov kapitán Roman Červenka, ktorý využil skvelú prihrávku do Davida Krejčího. Vzápätí pokračovala česká power-play bez brankára Šimona Hrubca, ale záverečný nápor už zostal bez gólovej odozvy.