Na hlavný obsah

Polícia upozorňuje na falošné SMS, podvodníci ich posielajú v mene bánk

Podvodníci žiadajú kliknúť na priložený link.

Polícia upozorňuje na falošné SMS, podvodníci ich posielajú v mene bánk
Muž drží v ruke kreditné karty. Foto: TASR

Polícia upozorňuje na falošné SMS správy, ktoré posielajú podvodníci v mene viacerých bánk. Ide o podvod, prostredníctvom ktorého sa páchatelia chcú dostať k prístupovým či iným súkromným údajom a následne k peniazom.

V texte falošnej SMS podvodníci žiadajú kliknúť na priložený link. „Po presmerovaní na falošnú stránku, ktorá imituje vzhľad skutočného internet bankingu či inej stránky, oznámením vyzývajú, aby ľudia zadali svoje prihlasovacie údaje a heslo, prípadne údaje o svojej platobnej karte,“ spresnila polícia na sociálnej sieti.

„Takto sa podvodníci dostanú k prístupovým či iným súkromným údajom, a to bez toho, aby to poškodený klient vedel a môžu ho obrať o peniaze,“ dodala polícia.

Polícia upozorňuje, že banka takéto SMS či mailové správy neposiela. Text falošných správ obsahuje neúplné informácie. Odosielateľ má netypickú mailovú adresu, link do internet bankingu je falošný a má úplne iný formát.

„To sú všetko veci, na ktoré si treba dať pozor, i keď má banka špičkové mechanizmy, vďaka ktorým dokáže tieto podvodné aktivity zachytávať a chrániť prostriedky klientov,“ upozornila polícia.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Slovensko