Na hlavný obsah

Slovenskí vojaci sa zúčastnia na cvičeniach v susedných krajinách

Zamieria do ČR či na Ukrajinu.

Slovenskí vojaci sa zúčastnia na cvičeniach v susedných krajinách
Ilustračná snímka - vojenské cvičenie. Foto: TASR

Slovenskí vojaci sa v prvom polroku 2022 zúčastnia aj na cvičeniach v Poľsku, Českej republike a na Ukrajine. Vláda v stredu (9. 2.) odobrila aktualizáciu súhlasu kabinetu s prítomnosťou zahraničných ozbrojených síl na území SR a s vyslaním Ozbrojených síl (OS) SR na vojenské cvičenia v 1. polroku 2022.

V máji sa do 12 profesionálnych vojakov zúčastní na cvičení na Ukrajine s 24 ručnými zbraňami a troma kusmi kolesovej techniky. Účelom cvičenia Silver saber je precvičiť a zosúladiť postupy taktických tímov a štábu v oblasti CIMIC a PsyOps v medzinárodnom prostredí.

Do 200 slovenských vojakov sa zúčastní v júni na cvičení Eagle wings 22 v Poľsku. Na cvičenie privezú aj 400 kusov ručných zbraní, 15 kusov pásovej techniky a 20 kusov kolesovej techniky.

Na prelome februára a marca sa v ČR uskutoční cvičenie Steadfast cobalt 2022. Cvičiť by na ňom malo 20 slovenských vojakov spolu s 10 kusmi kolesovej techniky.

Na území Slovenskej republiky a Maďarska sa v máji uskutoční cvičenie Trojan footprint/Black swan 2022. Cieľ cvičenia je zameraný na plánovanie, vykonanie a koordináciu špeciálnych operácií proti približne rovnocennému protivníkovi „near-peer.“

Zúčastní sa na ňom približne 120 vojakov zo Slovenska, Poľska, Českej republiky, Rakúska, Ukrajiny, Slovinska a Maďarska s 31 kusmi kolesovej techniky.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Slovensko