Na hlavný obsah

Začal sa proces v kauze prípravy vraždy exstarostu Marianky

Na lavicu obžalovaných sa posadili traja muži.

Začal sa proces v kauze prípravy vraždy exstarostu Marianky
Foto: TASR

Špecializovaný trestný súd (ŠTS), pracovisko Banská Bystrica, otvoril v utorok (1. 2.) proces v kauze prípravy úkladnej vraždy bývalého starostu Marianky Dušana Statelova.

Na lavicu obžalovaných sa posadili Kamil Bernáth, Roman Brenčič a Milan D., ktorí sa na skutku mali podieľať od konca roka 2020 do začiatku roka 2021.

Obžaloba ich viní z obzvlášť závažného zločinu úkladnej vraždy v štádiu prípravy spáchaného formou spolupáchateľstva, zločinu útoku na verejného činiteľa a nedovoleného ozbrojovania a obchodovania so zbraňami.

Kamil Bernáth si spolu s Romanom Brenčičom mali objednať na likvidáciu exstarostu dvoch mužov za odmenu niekoľko desiatok tisíc eur.

Obhajcovia spochybnili celú obžalobu. Označili ju za nedôvodnú. Jeden z obhajcov tvrdí, že sa za celú prax nestretol s obžalobou, kde sa prokurátor pri takto závažných skutkoch opiera o výrazy typu „nezistená, nestotožnená osoba“, „v nezistený čas“, „v nezistený deň“ alebo „nezisteným spôsobom“. Verí, že počas dokazovania sa ukáže, že je nepravdivá.

Všetci traja obžalovaní vyhlásili, že sú nevinní a budú vypovedať. 

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Slovensko