Na hlavný obsah

ZOH 2022: Hokejisti Nemecka zdolali Čínu 3:2, Čína strelila prvý gól

Ich premiérovým strelcom na ZOH sa stal Parker Foo.

ZOH 2022: Hokejisti Nemecka zdolali Čínu 3:2, Čína strelila prvý gól
Čínsky hokejista Wang Tchaj-le (Tyler Wong, vpravo) sa teší z gólu, ktorý strelil za chrbát nemeckého brankára Mathiasa Niederbergera (vľavo) jeho spoluhráč Fu Šuaj (Spencer Foo, nie je na snímke). Foto: TASR

Hokejisti Nemecka zvíťazili nad Čínou 3:2 v sobotnom (12. 2.) zápase A-skupiny olympijského turnaja v Pekingu. Nemci viedli počas druhej tretiny už 3:0, domáci reprezentanti však dvoma gólmi zdramatizovali zápas. Ich premiérovým strelcom na ZOH sa stal Parker Foo.

Nemci uzavrú účinkovanie v základnej A-skupine v nedeľu 13. februára, keď o 14.10 SEČ nastúpia proti USA. Domáci reprezentanti budú hrať v rovnakom čase s Kanadou.

Favorizovaní Nemci sa od úvodu snažili otvoriť skóre. Častejšie sa hralo pred čínskym brankárom Smithom, ktorý v prvej tretine čelil 17 strelám. V 10. minúte sa už Nemci radovali z gólu Piettu, no tréner Číny Ivano Zanatta si vzal trénerskú výzvu a gól neplatil pre nedovolené bránenie brankárovi.

V 14. minúte už bolo všetko v poriadku, keď Brandt po prieniku cez defenzívu súpera otvoril skóre – 1:0. O tri minúty Smith nevidel spoza hráčov strelu obrancu Holzera a ten zvýšil na 2:0.

Číňania strelili svoj prvý gól na turnaji

Hráči Číny v druhej tretine vyrovnali hru, častejšie sa snažili o ofenzívu, ale obrana Nemcov im veľa nedovolila. Naopak, v 25. minúte Kahun tečoval strelu Moritza Müllera a Smith nestihol zareagovať – 3:0.

Krátko nato sa domáci tím dostal k dvom presilovkám, ale ani v nich nestrelil prvý gól na olympijských hrách. Vyšlo to až v 40. minúte, keď strelu Cheliosa dorazil Parker Foo.

Aj v úvode tretej tretiny mali Nemci viac z hry, ale gól padol do ich bránky. Čínski reprezentanti sa v presilovke usadili v útočnom pásme a Wong strelou z kruhu znížil na 2:3.

V závere zápasu sa reprezentanti hostiteľskej krajiny snažili vyrovnať počas hry bez brankára, ale Nemci si tesný náskok nenechali vziať.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Šport