Na hlavný obsah

Situácia v Kyjeve je náročná, ale pod kontrolou, hovorí Vitalij Kličko

V noci bolo počuť explózie.

Situácia v Kyjeve je náročná, ale pod kontrolou, hovorí Vitalij Kličko
Na snímke starosta Kyjeva Vitalij Kličko. Foto: ČTK/ABACA

Situácia v ukrajinskom hlavnom meste  Kyjev je „náročná, ale pod kontrolou“, povedal vo štvrtok (3. 3.) predpoludním tamojší starosta Vitalij Kličko. Informovala o tom agentúra Reuters.

Kyjevský starosta dodal, že cez noc nedošlo k nijakým obetiam na životoch. Uviedol tiež, že silné výbuchy, o ktorých ráno informovali s odvolaním sa na svedkov mnohé médiá, boli spôsobené tým, že ukrajinská protivzdušná obranou zneškodnila ruské rakety.

Dodal tiež, že v priebehu dňa bude opravené potrubie na vykurovanie, ktoré bolo v stredu poškodené v dôsledku ruského ostreľovania.

Kyjevom otriasli v noci na štvrtok prinajmenšom štyri silné výbuchy, informovali o tom ráno mnohé médiá s odvolaním sa na výpovede a videozáznamy svedkov explózii.

Výbuchy zazneli len niekoľko hodín po tom, ako v Kyjeve hlásili inú silnú explóziu, ku ktorej došlo neďaleko ukrajinského ministerstva obrany, medzi tzv. južnou železničnou stanicou a hotelom Ibis. Budova vlakovej stanice utrpela menšie škody, železničná premávka však naďalej pokračovala. Obete ani zranených z miesta nehlásili.
      

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Svet