Na hlavný obsah

Tiger menom Putin zomrel po zlyhaní srdca v americkej zoo

Narodil sa v Česku.

V zoologickej záhrade v americkej Minnesote zomrel tiger menom Putin. Príčinou úhynu bolo srdcové zlyhanie počas preventívnej zdravotnej prehliadky, oznámila vo štvrtok (24. 3.) zoo v meste Apple Valley, ktorú citoval britský denník The Independent.

Putin sa narodil v roku 2009 v Českej republike a v americkej zoologickej záhrade bol od roku 2015. Predtým žil šesť rokov v Dánsku.

Zoologická záhrada opísala stredajší zákrok ako „rutinný“, avšak „napriek hrdinskému núdzovému úsiliu veterinárov a ošetrovateľov“ 12-ročný tiger neprežil.

„Bol to rutinný postup, ktorý je dôležitou súčasťou našej starostlivosti a práce na ochranu tigrov,“ uviedol vo vyhlásení vedúci oddelenia starostlivosti o zvieratá Taylor Yaw.

„Tieto typy zákrokov plánujeme týždne dopredu. Prijali sme všetky preventívne opatrenia a tím urobil všetko, čo bolo v jeho silách, aby toto zviera zachránil,“ dodal.

„Dnes je pre nás všetkých neuveriteľne ťažký deň a budeme smútiť ešte nejaký čas,“ povedal riaditeľ zoo John Frawley. Putinovo genetické dedičstvo však podľa zoo žije ďalej. Splodil totiž niekoľko mláďat vrátane jedného narodeného v roku 2017 v zoo v Minnesote.

Podľa Združenia zoologických záhrad a akvárií (AZA) žije vo vyše 200 akreditovaných zariadeniach v USA a ďalších krajinách Severnej Ameriky približne 103 tigrov amurských (ussurijských). Predpokladá sa, že vo voľnej prírode, v tajge v povodí rieky Amur v Rusku, žije menej než 500 týchto tigrov.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Svet