Na hlavný obsah

Ukrajinská futbalová reprezentácia požiadala o preloženie baráže o MS 2022

Nastúpiť mali proti Škótsku.

Ukrajinská futbalová reprezentácia požiadala o preloženie baráže o MS 2022
Portugalský futbalista Bernardo Silva a ukrajinský futbalista Ruslan Malinovský v zápase kvalifikácie o EURO 2020. Foto: ČTK/ABACA

Stretnutie semifinále baráže MS 2022 vo futbale medzi Škótskom a Ukrajinou by sa mohlo hrať v júni. Duel bol naplánovaný na 24. marca v Glasgowe, hostia však pre ruskú inváziu do ich krajiny požiadali Medzinárodnú futbalovú federáciu (FIFA) o odloženie.

Zámer potvrdil prezident Európskej futbalovej únie (UEFA) Aleksander Čeferin po telefonáte so športovým riaditeľom Šachtaru Doneck Darijom Srnom. Viacero ukrajinských reprezentantov si na klubovej úrovni oblieka dresy Šachtaru a Dynama Kyjev a ukrajinská liga je pre vojnu prerušená.

Rozhodnúť však musí FIFA a už 1. apríla sa má v katarskej Dauhe uskutočniť žreb základných skupín MS. Víťaz zápasu Škótsko – Ukrajina sa vo finále A-vetvy play off stretne s postupujúcim zo súboja Wales – Rakúsko. Riadny termín finálového duelu je 29. marca. Škótsko a Ukrajina sú súperi aj v 1. skupine B-divízie Ligy národov 2022/2023, ktorej zápasy sú na programe v júni a septembri, pripomenula agentúra APA.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Šport