Na hlavný obsah

Hlas-SD kritizuje navrhované opatrenia proti zdražovaniu

Pellegrini tvrdí, že vláda vynechala väčšinu seniorov.

Hlas-SD kritizuje navrhované opatrenia proti zdražovaniu
Na snímke nezaradený poslanec NR SR Peter Pellegrini. Foto: TASR

Mimoparlamentný Hlas-SD opäť skritizoval navrhované opatrenia proti zdražovaniu. Počas sobotnej (23. 4.) tlačovej konferencie uviedol líder Hlasu-SD Peter Pellegrini Zopakoval, že z opatrení, ktoré predstavili, vládny kabinet vynechal väčšinu seniorov.

Podľa Pellegriniho vláda predstavenými opatreniami odignorovala 1,6 milióna pracujúcich ľudí, ktorí zarábajú menej ako 1 600 eur, ale aj viac ako jeden milión seniorov.

„Sme ochotní podporiť vládne návrhy, za odplatu sme požiadali predstaviteľov vládnej koalície, aby podporili návrhy Hlasu-SD, ktoré majú za účel pomôcť aj pracujúcim a zároveň seniorom,“ povedal.

Líder Hlasu-SD skritizoval viaceré tvrdenia premiéra, ktoré uviedol počas štvrtkovej (21. 4.) tlačovej konferencie. Tvrdí, že vyjadrenia Hegera, že na pomoc počas pandémie poskytli desať miliárd eur, nie sú pravdivé.

Kritizoval aj zadlžovanie Slovenska

Poznamenal, že na zastropovanie energií sa poskytla napríklad jedna miliarda eur, ale k tomu ešte len dôjde. Zároveň tvrdí, že táto vláda je antisociálna, rovnako podľa neho nie je akcieschopná.

Spochybnil aj tvrdenie Hegera, ktorý uviedol, že „sú vládou, ktorá využíva svoj potenciál z toho, že nekradne“. Nesúhlasí ani s tým, že by súčasný vládny kabinet zvyšoval efektivitu hospodárenia štátu či to, že nerozvracia verejné financie tak, ako to robila jeho vláda alebo vlády Roberta Fica (Smer-SD).

Kritizoval aj zadlžovanie Slovenska, ktoré podľa neho ľudia nepocítili na pomoci počas pandémie ani počas vojnového konfliktu na Ukrajine. Poznamenal, že za posledné dva roky krajinu táto vláda zadlžila o 15 miliárd eur.

Vláda mohla byť podľa slov Pellegriniho štedrejšia. O návrhu chcú ešte rokovať s ministrom práce, sociálnych vecí a rodiny Milanom Krajniakom (Sme rodina), aby niektoré zo svojich návrhov pretlačili do toho, ktorý predstavila vláda.  

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Slovensko