Na hlavný obsah

Premiér a minister vnútra navštívili Handlovú, ponúkli pomoc

V noci tam horela bytovka, štyria ľudia prišli o život.

Premiér a minister vnútra navštívili Handlovú, ponúkli pomoc
Premiér Eduard Heger (OĽANO) a minister vnútra Roman Mikulec pri obhorenom bytovom dome v Handlovej. Foto: Facebook/Eduard Heger

Vláda i rezorty sú pripravené pomôcť ľuďom, ktorých v noci na štvrtok (16. 6.) zasiahol tragický požiar v bytovom dome na Okružnej ulici v Handlovej. Vo štvrtok večer to uviedol v Handlovej premiér Eduard Heger (OĽANO).

„Je to tragédia, pretože požiar si vypýtal štyri obete na životoch. Jeden chlapček zostal sirotou a jedno dievčatko prišlo o svoju mamu,“ zdôraznil Heger.

Premiér sa zároveň poďakoval všetkým záchranným zložkám za rýchle nasadenie, evakuáciu všetkých obyvateľov a uhasenie požiaru v rýchlom čase.

„Takmer 120 ľudí z tejto bytovky musia zatiaľ vysťahovať. Je to zrejme otázka niekoľkých týždňov, kým sa budú môcť vrátiť. Bezpečnosť bytovky musí posúdiť statik,“ priblížil.

Premiér prišiel podľa svojich slov vyjadriť plnú podporu primátorke Silvii Grúberovej a samotným obyvateľom. Deklaroval, že rezorty urobia všetko, čo bude v ich silách.

„Či už dodatočnými ubytovacími kapacitami pre ľudí, ktorých musia vysťahovať, alebo prípadnou finančnou pomocou, ktorú musia najskôr vyčísliť. Taktiež akoukoľvek psychologickou pomocou pre ľudí postihnutých požiarom,“ dodal a zároveň vyjadril ľútosť nad udalosťou.

Trestné stíhanie

Úprimnú sústrasť pozostalým a poďakovanie záchranárom vyjadril aj minister vnútra Roman Mikulec (OĽANO). „Vďaka ich včasnému zásahu a koordinovanej činnosti môžem povedať, že sa viacero ľudí podarilo zachrániť,“ vyzdvihol šéf rezortu vnútra.

Pripomenul, že polícia v súvislosti s požiarom začala trestné stíhanie vo veci trestného činu všeobecného ohrozenia a policajti zabezpečujú neodkladné procesné úkony. Zložky podľa neho budú poskytovať súčinnosť tak, aby sa udalosť čo najskôr vyšetrila, spravili sa rekonštrukčné a sanačné práce a obyvatelia sa tak mohli čo najskôr vrátiť do svojich obydlí.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Regióny