Na hlavný obsah

Zomrel dlhoročný redaktor RTVS Egon Tomajko

Prihováral sa poslucháčom Rádia Regina ale aj Rádia Devín.

Zomrel dlhoročný redaktor RTVS Egon Tomajko
Egon Tomajko. Foto: Facebook/Rádio Regina Stred

Vo veku 54 rokov zomrel v sobotu (23. 7.) popoludní v Banskej Bystrici redaktor, moderátor a dramaturg Egon Tomajko. O úmrtí dlhoročného člena redakcií RTVS informuje na sociálnej sieti Rádio Regina Stred.

„V týchto chvíľach myslíme predovšetkým na jeho najbližších. Jeho knihami zapratané pracovné miesto v banskobystrickom štúdiu RTVS dnes ostalo bolestivo prázdne. Česť jeho pamiatke,“ napísali Tomajkovi kolegovia.

Rodák z Rožňavy a absolvent Filozofickej fakulty Univerzity Pavla Jozefa Šafárika v Prešove pôsobil už na začiatku 90. rokov v programovom centre prevzatých programov Slovenskej televízie štúdia Košice.

Neskôr sa jeho hlas prihováral najmä poslucháčom Rádia Regina, ale aj Rádia Devín verejnoprávnej RTVS. Tomajko sa venoval i lektorskej činnosti, moderoval tiež diskusie so spisovateľmi.

Ako redaktor, dramaturg a moderátor Rádia Regina Stred vytvoril množstvo rozhlasových relácií a fíčrov, predovšetkým z literárnej oblasti. Ako dramaturg pripravoval rozhlasové hry a pásma. Bol tiež autorom cyklu „Poézia na živo“, v ktorom prinášal umenie a rozhlasové vysielanie na netradičné miesta. Podpísaný je tiež pod obľúbeným rozhlasovým seriálom „Čudnopis“,  kde pátral po pôvode názvov stredoslovenských obcí.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Slovensko