Na hlavný obsah

Poslanec za Sme rodina navrhuje poskytovať dotácie na potraviny pre vybrané subjekty

Cieľom je poskytovanie kvalitnejších potravín.

Poslanec za Sme rodina navrhuje poskytovať dotácie na potraviny pre vybrané subjekty
Na snímke kuchárka pri práci v školskej jedálni. Foto: RTVS

Poslanec Národnej rady SR za hnutie Sme rodina Patrick Linhart predložil do parlamentu návrh zákona o poskytovaní dotácií na potraviny. A to s cieľom poskytovať kvalitnejšie potraviny.

Novým zákonom chce od začiatku budúceho roka vytvoriť legislatívne podmienky pre poskytovanie dotácií na potraviny pre vybrané subjekty, ktoré poskytujú stravovacie služby.

Týmto krokom chce zlepšiť kvalitu potravín v školských jedálňach, u poskytovateľov zdravotnej starostlivosti, poskytovateľov sociálnych služieb a v centrách pre deti a rodiny.

„Navrhuje sa poskytovať dotáciu všetkým deťom navštevujúcim materskú a základnú školu, pacientom, ktorým sa poskytuje ústavná zdravotná starostlivosť a prijímateľom sociálnej služby, ktorým sa poskytuje strava,“ uviedol poslanec za hnutie Sme rodina.

Takáto dotácia sa má poskytovať len na tie potraviny, ktoré sú registrované v registri potravín pre potravinový semafor. A tiež majú značku kvality udelenú Ministerstvom pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR.

Dotáciu má rezort pôdohospodárstva poskytovať na základe výzvy na predkladanie žiadostí o poskytnutie dotácie. „Toto opatrenie má prispievať k podpore a propagácii domácich a kvalitných surovín,“ dodal Linhart.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Slovensko