Na hlavný obsah

Vo Vrakuni vybuchla fľaša s plynom, zranili sa traja ľudia

Všetkých previezli do nemocnice.

Vo Vrakuni vybuchla fľaša s plynom, zranili sa traja ľudia
Ilustračné foto - Polícia SR. Foto: TASR

Pri výbuchu fľaše s plynom na Stavbárskej ulici v bratislavskej Vrakuni sa vo štvrtok (18. 8.) zranili tri osoby. Záchranári ich previezli do nemocnice. Bratislavská krajská polícia o tom informovala na sociálnej sieti.

„Na miesto sa privolal zisťovateľ príčin požiarov. Predmetná udalosť je v štádiu vyšetrovania a bližšie informácie poskytneme, keď to situácia umožní,“ uviedli policajti.

Hovorkyňa Operačného strediska záchrannej zdravotnej služby Alena Krčová potvrdila, že na tiesňovú linku 155 prijali volanie o pomoc pre troch popálených ľudí.

„Vyslaní záchranári ich ošetrili, utrpeli najmä popáleniny končatín a hrudníka. Dvoch z nich previezli do nemocnice. Pri transporte tretieho zraneného pomohli hasiči,“ uviedla Krčová. Ako dodala, všetci zranení boli počas prevozu pri vedomí.

Polícia na mieste stále zasahuje. Hasiči už zásah ukončili, potvrdil hovorca bratislavského krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) Štefan Koči.

Starosta mestskej časti Bratislava-Vrakuňa Martin Kuruc uviedol, že podľa jeho informácií sa incident stal pri neopatrnom prenášaní propán-butánovej bomby, ktorá spadla na zem v záhrade rodinného domu.

„Vznikla pri tom zrejme iskra, ktorá spôsobila vznietenie uniknutého plynu z bomby,“ opísal situáciu. „Okrem zranenia troch osôb v bezprostrednej blízkosti nedošlo k všeobecnému ohrozeniu obyvateľov v okolí,“ uistil Kuruc.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Slovensko