Na hlavný obsah

V kauze poskytovania pandemickej pomoci padli ďalšie obvinenia

Dvojica mužov mala figurovať na čele zločineckej skupiny.

V kauze poskytovania pandemickej pomoci padli ďalšie obvinenia
Na snímke Špecializovaný trestný súd v Pezinku. Foto: TASR

V kauze poskytovania pandemickej pomoci cez pezinský úrad práce obvinili dvojicu mužov. Mali figurovať na čele zločineckej skupiny. Vyplýva to z anonymizovaného rozhodnutia Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) v Pezinku, ktorý ich vzal v závere augusta do väzby.

Upozornil na to portál startitup.sk, podľa ktorého by mal byť jedným z obvinených majiteľ spoločnosti prevádzkujúcej web netky.sk Peter Vince. Rozhodnutie nie je právoplatné.

Dvojica čelí obvineniu zo zločinu založenia, zosnovania a podporovania zločineckej skupiny. Tiež podozreniam zo spáchania obzvlášť závažných zločinov subvenčného podvodu, legalizácie výnosov z trestnej činnosti i falšovania úradných listín.

„Prokurátor uvádzal, že obvineným hrozí trest odňatia slobody na 12 až 20 rokov,“ píše sa v uznesení. Celková spôsobená škoda úradu práce má dosahovať takmer 14 miliónov eur.

Z uznesenia ŠTS ďalej vyplýva, že dôvodom na vzatie obvinených do väzby je obava z ovplyvňovania svedkov, znalcov či spoluobvinených. Čiže tzv. kolúzna väzba. Tiež obava z pokračovania v trestnej činnosti. Rozhodnutie nie je právoplatné, o sťažnosti obvinených bude rozhodovať Najvyšší súd SR.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Slovensko