Na hlavný obsah

V Indii sa autobus zrútil do rokliny. Mŕtvych je najmenej 25 ľudí

Ďalších asi 20 utrpelo zranenia.

V Indii sa autobus zrútil do rokliny. Mŕtvych je najmenej 25 ľudí
Ilustračná snímka. Foto: Twitter

Najmenej 25 mŕtvych a zhruba 20 zranených si vyžiadala havária autobusu na severe Indie. Vozidlo sa v horskom teréne zrútilo z vozovky do rokliny v utorok (4. 10.) večer miestneho času, informuje tlačová agentúra AP.

Podľa polície sa v autobuse nachádzalo 45 až 50 ľudí, ktorí boli účastníkmi svadobnej oslavy. K nehode došlo v zväzovom štáte Uttarákhand.

Indický premiér Naréndra Módí uviedol, že postihnutým bude poskytnutá všetka potrebná pomoc a že záchranné operácie stále prebiehajú.

„V tejto tragickej chvíli sú moje myšlienky s pozostalými rodinami. Dúfam, že zranení sa čo najskôr uzdravia,“ napísal Módí v stredu (5. 10.) na sociálnej sieti twitter.

Dopravné nehody so smrteľnými následkami sú v Indii častým dôsledkom bezohľadnej jazdy, zle udržiavaných ciest i starnúcich vozidiel. Podľa polície zahynie pri dopravných nehodách na indickom subkontinente každoročne viac než 110 000 ľudí.

India je podľa oficiálnych údajov Svetovej zdravotníckej organizácie (WHO) krajinou s najvyššou mierou úmrtnosti na cestách.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Svet