Na hlavný obsah

Pri pondelkovej streľbe v Kalifornii zahynulo päť občanov Číny

Celkovo si vyžiadala sedem obetí.

Pri pondelkovej streľbe v Kalifornii zahynulo päť občanov Číny
Policajná páska na mieste streľby v pobrežnom mestečku Half Moon Bay v americkom štáte Kalifornia v pondelok 23. januára 2023. Foto: TASR/AP

Päť čínskych občanov bolo medzi obeťami pondelkovej (23. 1.) streľby v pobrežnom mestečku Half Moon Bay v americkom štáte Kalifornia, oznámil čínsky generálny konzulát v San Franciscu. Informovala o tom piatková (27. 1.) správa agentúry Reuters.

Pondelková streľba v mestečku Half Moon Bay si vyžiadala celkovo sedem obetí na životoch. K streľbe v Kalifornii došlo aj minulý týždeň v sobotu (21. 1.) – v tanečnom klube v meste Monterey Park zahynulo 11 ľudí.

„Generálny konzulát komunikuje s relevantnými americkými úradmi, aby sledoval priebeh vyšetrovania,“ uviedol vo vyhlásení hovorca konzulátu. Dodal, že generálny konzulát násilie ostro odsudzuje.

Polícia po útoku v Half Moon Bay zadržala 66-ročného čínskeho občana, ktorý je obvinený zo sedemnásobnej vraždy a jedného pokusu o vraždu. Podľa agentúry AFP sa páchateľ vo štvrtok (26. 1.) pred médiami k vraždám priznal a tvrdil, že trpí duševnou chorobou.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Svet