Na hlavný obsah

Lyžovanie-MS: Shiffrinová triumfovala v „obráku“

Vlhová skončila siedma.

Lyžovanie-MS: Shiffrinová triumfovala v „obráku“
Na snímke americká lyžiarka Mikaela Shiffrinová (uprostred) sa stala víťazkou obrovského slalomu na MS v alpskom lyžovaní. Foto: TASR/AP

Slovenská lyžiarka Petra Vlhová obsadila v obrovskom slalome na MS vo Francúzsku 7. miesto. V stredisku Courchevel/Meribel triumfovala Američanka Mikaela Shiffrinová o 12 stotín pred Federicou Brignoneovou z Talianska. Bronzovú medailu si vybojovala Nórka Ragnhild Mowinckelová (+0,22).

Fenomenálna americká lyžiarka si vybojovala celkovo siedmy titul svetovej šampiónky, prvý v obrovskom slalome. Predtým triumfovala v slalome v rokoch 2013, 2015, 2017 a 2019, v roku 2019 získala aj titul v super-G.

Pred dvoma rokmi v Cortine d´Ampezzo pridala zlato v alpskej kombinácii. Celkovo má z MS už 13 medailí rovnako ako Švédka Anja Pärsonová.

Pred týždňom získala Shiffrinová na prebiehajúcom šampionáte striebro v super-G. „Bola som trochu nervózna na štarte, ale výsledok je neuveriteľný. Nebolo to jednoduché, domáci fanúšikovia fandili Tesse Worleyovej, ale aj tak im ďakujem za podporu,“ uviedla šampiónka v cieľových priestoroch.

Práve domáca spolufavoritka Worleyová mala veľkú smolu. Po prvom kole bola druhá a v druhom mala si po celý udržiavala náskok, ale po chybe tesne pred cieľom preteky nedokončila.

Vlhová bez potrebnej rýchlosti

Vlhová bola po prvom kole deviata, na jeho víťazku a svoju veľkú rivalku stratila sekundu. V druhom kole neurobila výrazné chyby, ale nemala potrebnú rýchlosť a napokon zajazdila desiaty najlepší čas. Od medaile ju delilo 71 stotín.

Obhajkyňa titulu spred dvoch rokov v obráku Lara Gutová Behramiová skončila na 4. mieste, na bronzový stupienok jej chýbalo 9 stotín.

V druhom kole sa predstavili ešte ďalšie dve Slovenky – Petra Hromcová a Rebeka Jančová.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Šport