Na hlavný obsah

Rus dostal pokutu, pretože hovoril o treste, ktorý dostal za to, že verejne rozprával o sne so Zelenským

Dostal pokutu vo výške takmer 1 000 eur.

Rus dostal pokutu, pretože hovoril o treste, ktorý dostal za to, že verejne rozprával o sne so Zelenským
Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj. Foto: TASR/AP

Súd v Čite na ruskom Ďalekom východe udelil istému mužovi pokutu 70 000 rubľov (918 eur) za to, že britskej stanici BBC a ruskej nezávislej televízii Dožď porozprával o tom, ako ho úrady už skôr potrestali pre to, že na instagrame popisoval svoj sen o ukrajinskom prezidentovi Volodymyrovi Zelenskom.

Súd Ivana Loseva uznal vinným z toho, že v dvoch prípadoch diskreditoval ruskú armádu. Koncom decembra Losev na instagrame zverejnil reportáž BBC, v ktorej spravodajca stanice v reportáži zo Sibíri hovorí o tom, ako Losev dostal pokutu za zverejnenie svojho sna o Zelenskom.

V druhom prípade dal rozhovor televízii Dožď, ktorej novinárom opísal to isté ako BBC. Podľa portálu Novaja gazeta Europe sa oň úrady začali zaujímať po udaní dvoch rôznych žien. Jedna sa na ne obrátila pre rozhovor s TV Dožď, druhá pre reportáž na BBC. Spravodajcovi Steveovi Rosenbergovi Losev okrem iného povedal, že čím bližšie je impérium pádu, tým hlúpejšie zákony prijíma.

Vraj diskreditoval ruské ozbrojené sily

Pôvodne Losev dostal pokutu vo výške 30 000 rubľov (393 eur) taktiež za diskreditáciu ruských ozbrojených síl. Podľa súdu sa toho dopustil, keď na instagrame rozprával svoj sen, ako bol mobilizovaný a do výcvikového tábora vtrhli ukrajinskí vojaci na čele s prezidentom Zelenským.

Všetci boli zajatí a vyzeralo to, že budú zastrelení. V tom momente Zelenskyj prišiel k Losevovi a povedal mu: „Videl som ťa na instastories, sláva Ukrajine! „. Losev mu vo sne odpovedal: „Sláva hrdinom.“

Potom ho prezident priateľsky poklepal po ramene a svojim vojakom nakázal, aby tohto muža nechali byť a ostatných zastrelili. Keď sa ho Losev vo sne spýtal, či sa s ním môže vyfotiť na instagram, Zelenskyj súhlasil.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Svet