Na hlavný obsah

Nechali im odkaz a odišli. Po rodičoch, ktorí v Poľsku opustili svojich dospievajúcich synov, pátra polícia

Pár sa môže nachádzať na Slovensku.

Poľské médiá už niekoľko dní sledujú prípad rodičov z Varšavy, ktorí svojim dospievajúcim synom doma nechali odkaz a zmizli. Po manželskom páre pátra polícia. Portál onet.pl vo štvrtok (25. 5.) napísal, že dvojica z poľskej časti Tatier mohla prejsť na Slovensko.

„Chlapci, ste šikovní. V živote si poradíte. Sme na vás hrdí,“ napísali Aneta a Adam Jaglovci svojim synom. Chlapci majú 14 a 17 rokov. Rodičia zmizli v noci na 21. mája. Ich príbuzní o veci hneď informovali políciu.

Polícia v Zakopanom v stredu (24. 5.) uviedla, že manželia z pondelka na utorok (z 22. na 23. 5.) prespali v jednej z horských chát, spoznali ich jej zamestnanci.

Povedali, že sa správali normálne a rovnako ako iní hostia sa večer prihlásili na nocľah a ráno odišli, nevedno kam. Po Jaglovcoch pátrala horská služba. Keď sa však objavili informácie, že prešli na Slovensko, akciu prerušila.

Majiteľ jedného penziónu v Ždiari na slovenskej strane Tatier portálu onet.pl povedal, že manželia u neho prenocovali z utorka na stredu. V stredu ráno chcel, aby zaplatili a ukázali mu doklady, aby si ich mohol zaznamenať.

Dali mu peniaze a povedali mu, že sú strašne hladný a že si najskôr musia dôjsť do obchodu pre niečo k jedlu a formality vybavia potom. Už sa ale nevrátili. Keď si majiteľ penziónu na internete prečítal o pátraní po ľuďoch, ktorí vyzerali ako jeho hostia z Poľska, informoval poľskú aj slovenskú políciu.

Podľa neoficiálnych informácií onetu Jaglovci v Ždiari nasadli do autobusu idúceho do Popradu. Polícia ich zatiaľ z ničoho nič neobvinila. Nie je však vylúčené, že sa mohli dopustiť trestného činu, keď nechali bez starostlivosti syna mladšieho ako 15 rokov, píše onet.pl. V Poľsku za to hrozí až tri roky odňatia slobody.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Svet