Na hlavný obsah

Prokurátor ÚŠP navrhuje uznať bývalého šéfa SNS Slotu za vinného a dokopy 10 rokov za mrežami

Rozsudok vyhlásia v piatok.

Prokurátor ÚŠP navrhuje uznať bývalého šéfa SNS Slotu za vinného a dokopy 10 rokov za mrežami
Ján Slota. Foto: TASR

Prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP) navrhuje uznať bývalého šéfa SNS a exprimátora Žiliny Jána Slotu za vinného a uložiť mu trest odňatia slobody za obidva žalované skutky. Za každý v trvaní piatich rokov. Znamená to, že celkovo by si mal odsedieť desať rokov vo väzení s minimálnym stupňom stráženia.

Rozsudok vyhlási samosudca Špecializovaného trestného súdu (ŠTS), pracovisko Banská Bystrica v piatok (9. 6.) o 13.30 h.

Slota, ktorý sa zo zdravotných dôvodov na pojednávaní nezúčastňuje, tvrdí, že je nevinný. Obžalobu pre účastníctvo na zločine prijímania úplatku formou pomoci považuje za účelovú, nedôvodnú a postavenú na nezákonne získaných dôkazoch.

Podľa nej mal na žilinskom krajskom súde vybavovať miernejší trest pre muža, ktorý bol prvostupňovým súdom odsúdený na nepodmienečný trest. U exsudcu Pavla Polku mal mužovi v odvolacom konaní vybaviť zmiernenie trestu na podmienku. Jeho obhajoba ho navrhuje oslobodiť spod obžaloby.

Vo štvrtok (8. 6.) dopoludnia sa na lavicu svedkov posadil Polka, ktorý odmietol vypovedať. Argumentoval tým, že nebol predpísaným spôsobom zbavený mlčanlivosti. Aj napriek hrozbe poriadkovej pokuty využil svoje právo a nevypovedal. Nakoniec ju dostal vo výške 1 000 eur. Proti nej hneď podal sťažnosť.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Slovensko