Na hlavný obsah

Polícia začala trestné stíhanie pre podpálenie školy v Bratislave

Po uhasení našli záchranári mŕtve mužské telo.

Polícia začala trestné stíhanie pre podpálenie školy v Bratislave
Požiar vypukol v budove bratislavského gymnázia pre nadané deti. Foto: RTVS/Timotej Pisch

Polícia začala trestné stíhanie za zločin poškodzovania cudzej veci a prečin usmrtenia v súvislosti so sobotným (1. 7.) požiarom v priestoroch školy na Skalickej ulici v hlavnom meste. Informovala o tom hovorkyňa bratislavskej krajskej polície Jana Šimunková.

„Dnešným dňom si prípad na základe príkazu riaditeľa Krajského riaditeľstva PZ v Bratislave prevzala krajská kriminálka,“ ozrejmila polícia s tým, že nie je možné poskytnúť k prípadu bližšie informácie.

Bratislavský samosprávny kraj (BSK) ako zriaďovateľ školy pokračuje v zisťovaní a analyzovaní rozsahu škôd. „Aktuálne je potrebné vyhotovenie statického posudku, od ktorého závisia ďalšie kroky,“ konštatuje na sociálnej sieti. Podľa kraja je rozsah škôd rozsiahly, na základe predbežných odhadov pôjde o státisíce eur.

K požiaru došlo počas soboty v skorých ranných hodinách v priestoroch školy pre mimoriadne nadané deti. Po uhasení našli záchranári mŕtve mužské telo. Požiar mal byť vytvorený úmyselne. Krátko pred ním, horeli aj viaceré motorové vozidlá v areáli jednej z firiem na Pestovateľskej ulici.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Regióny