Na hlavný obsah

UEFA rozhodla, že ruskí futbalisti do 17 rokov môžu hrávať v Európe. Ukrajina hlási bojkot súťaží

Seniorské ruské reprezentácie a kluby zostávajú aj naďalej mimo súťaží UEFA.

UEFA rozhodla, že ruskí futbalisti do 17 rokov môžu hrávať v Európe. Ukrajina hlási bojkot súťaží
Ilustračná snímka ukrajinských futbalistov. Foto: ČTK/ABACA

Ukrajinské futbalové tímy budú bojkotovať všetky súťaže s účasťou ruských mužstiev. V stredu o tom informovala Ukrajinská futbalová federácia (UAF) po tom, ako Európska futbalová únia (UEFA) zrušila zákaz účasti ruských mládežníckych tímov na zápasoch.

„UAF potvrdzuje, že sa nezúčastní na žiadnych súťažiach s účasťou ruských tímov,“ uviedol riadiaci orgán. Ten zároveň vyzval ostatných členov UEFA, aby bojkotovali zápasy s ruskými tímami.

UEFA v utorok rozhodla o tom, že Ruská futbalová reprezentácia do 17 rokov môže hrávať stretnutia v Európe. Rusi naďalej nesmú hrávať zápasy na domácej pôde a nosiť žiadne národné symboly.

„Deti nie je možné trestať za činy, za ktoré nesú zodpovednosť výlučne dospelí. Zakázať deťom súťažiť nielenže znamená neuznávať ich základné právo na rozvoj, ale je aj priamou diskrimináciou voči nim. Umožniť im hrať je investícia do budúcej generácie a lepšieho zajtrajška,“ vyhlásil prezident UEFA Aleksander Čeferin podľa DPA.

Ruské tímy do 17 rokov by sa mali zaradiť aj do súťaží, u ktorých už prebehol žreb. Seniorské reprezentácie a kluby zostávajú aj naďalej mimo súťaží pod hlavičkou UEFA.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Šport