NHL: Černák odohral 300. zápas, oslavu míľnika mu prekazili Sabres

Slafkovský dvakrát oslabil svoj tím, hostia oba jeho fauly potrestali.

Obranca Tampy Bay Lightning Erik Černák (81) a ľavé krídlo Buffala Sabres Zach Benson (9) bojujú o pozíciu pred bránkou. Foto: TASR/AP

Hokejisti Tampy Bay Lightning prehrali v noci na stredu v NHL na ľade Buffala Sabres 2:3 po predĺžení. V drese hostí odohral slovenský obranca Erik Černák svoj 300. zápas v profilige.

Tampa prehrávala po 1. tretine 0:2, no dvoma gólmi Brandona Hagela dotiahla zápas do predĺženia. V ňom napokon rozhodol o triumfe „šablí“ po 106 sekundách Dylan Cozens.

V zostave Montrealu nastúpil Juraj Slafkovský, Canadiens doma prehrali s Minnesotou 2:5. Slovenský útočník dvakrát oslabil svoj tím, hostia oba jeho fauly potrestali v presilovej hre.

Pozrite si faul Juraja Slafkovského:

Wild potiahli trojbodoví Kirill Kaprizov (1+2) a Mats Zuccarello (0+3). Štyri body za dva góly a dve asistencie nazbieral Leon Draisaitl z Edmontonu. Jeho tím zdolal Nashville hladko 6:1.

Tomáš Tatar odohral za Colorado svoj tretí zápas, na ľade Seattlu nebodoval. Jeho tím zvíťazil 4:1.