Na hlavný obsah

Frühauf je s koncentráciou a výkonmi nováčikov spokojný: Hráči do bodky splnili, čo sme od nich chceli

Slováci zdolali Rakúsko presvedčivo 7:1.

Frühauf je s koncentráciou a výkonmi nováčikov spokojný: Hráči do bodky splnili, čo sme od nich chceli
Na snímke zľava Tim Harnisch (Rakúsko) a Juraj Šiška (Slovensko). Foto: TASR

Slovenským hokejistom sa vydaril vstup do turnaja o Nemecký pohár. Nad Rakúskom zvíťazili vo štvrtok (9. 11.) v Landshute 7:1 a zopakovali tak najvyšší triumf pod vedením Craiga Ramsayho.

Kanadský kormidelník priviedol Slovákov k výhre s týmto výsledkom aj na MS v Helsinkách proti Dánsku a na Nemeckom pohári pred dvoma rokmi proti Švajčiarsku.

Nad súperom z Rakúska mali jeho zverenci prevahu počas celého zápasu, už v prvej tretine mu nasádzali štyri góly. „Bolo dôležité, že sme po góle na 4:1 reagovali presným zásahom Cingela. Nebolo to jednoduché, ale chalani boli už od rána nastavení a do bodky plnili, čo sme chceli. Sme za to radi. Boli sme aktívni aj v presilovke a aj pri rovnovážnom stave. Boli sme hladní po góloch, tlačili sme sa do brány a veľakrát nám to vyšlo,“ povedal asistent tréner Peter Frühauf.

Výborným výkonom sa blysla prvá formácia v zložení Cingel-Takáč-Faško Rudáš, všetci jej útočníci sa gólovo presadili. Ďalšie góly pridali Baláž a Okuliar, obaja skórovali dvakrát.

„Odovzdali to, čo sme vyžadovali. Boli silní v útočnom pásme, boli lídri na ľade a mužstvo naladili prvým striedaním. Vieme, kde sú ich kvality a sme radi, že sa pridávajú aj chalani z druhých pätiek,“ dodal Frühauf.

Dvadsaťdva dobrých individuálnych výkonov

Trénerov potešili aj nováčikovia. Na turnaj priviezli štyroch, v prvom zápase dostali šancu obranca Korenčík a útočníci Kukuča a Kusko. Ďalší nováčik Kašlík sedel na tribúne.

„Veľmi dobre sa s tým vyrovnali. Korenčík mal prvé striedanie nestabilné, bolo cítiť, že je to jeho prvý štart, ale od toho momentu hral výborne a snažil sa potom už aj podporiť ofenzívu. Kukuča potrebuje dať gól, my to vieme, ale hral výborne, zvládal súboje. To, čo sme mu hovorili, že mu chýba, v tom bol stopercentný. Dnes bolo veľmi dobrých 22 individuálnych výkonov.“

Pochvala smerovala aj za udržanie si koncentrácie. Slováci dali v prvej tretine dva góly v rozmedzí 20 sekúnd a v druhej v rozmedzí 17. „My vieme, čo nás trápilo na MS. Góly nám nepadali napriek snahe. Ale opäť spomeniem gól na 5:1, ten bol kľúčový, lebo súper sa dostával do tlaku. Tam sme sa dostali späť na koňa,“ uzavrel Ramsayho asistent.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Šport