Tipos extraliga: Humenné predviedlo dokonalý obrat, šláger kola v prospech Košíc

Košice sa v tabuľke dotiahli na vedúcich Spišiakov.

Na snímke gólová radosť hráčov HC Košice. Foto: TASR

Hokejisti HK Nitra zvíťazili nad HK Spišská Nová Ves 3:2 v piatkovom zápase 18. kola Tipos extraligy. Bolo to pre nich štvrté víťazstvo po sebe, po ktorom poskočili na priebežné 5. miesto tabuľky o skóre pred Liptovský Mikuláš. Spišiaci sa napriek prehre udržali na prvom mieste pred Košicami.

Tie zvíťazili v domácom derby nad Slovanom Bratislava 4:1. „Belasí“ prehrali tretí duel po sebe, po 18 zápasoch majú na konte 23 bodov a patrí im až 10. priečka. V piatok uspeli oba tímy z dna tabuľky, posledné Humenné zdolalo Nové Zámky 5:4 a jedenáste Michalovce triumfovali v Banskej Bystrici 5:2.

Úspešná premiéra trénera Bjorkstranda

Hokejisti HK Poprad zvíťazili nad HK 32 Liptovský Mikuláš 2:1 po predĺžení v piatkovom (17. 11.) zápase 18. kola Tipos extraligy. Víťazný gól strelil v 63. minúte útočník Ryan Dmowski, ktorý bodoval v siedmom zápase po sebe. Pre trénera „kamzíkov“ Todda Bjorkstranda to bola víťazná premiéra na popradskej striedačke.

Popradskí hokejisti zvíťazili v troch z uplynulých štyroch zápasov a po 18 dueloch majú 23 bodov. Liptáci prehrali v treťom z uplynulých štyroch duelov a nazbierali 27 bodov.

HK Poprad – HK 32 Liptovský Mikuláš 2:1 po predĺžení (0:0, 1:1, 0:0 – 1:0)

Góly: 31. Urbánek (Kukuča, Svitana), 63. Dmowski (Brejčák, Coulter) – 39. Quince (Miller, Avcin). Rozhodovali: Novák, Jobbágy – Bogdaň, Pribula, vylúčení: 6:4 na 2 min., navyše Mlynarovič (Pop.) 5 min. + DKZ za vrazenie na mantinel, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, 1698 divákov

Poprad: Vay – Turan, McFadden, D. Brejčák, Betker, Drgoň, Brincko, Česánek – Calof, Jendek, Záborský – Kukuča, Coulter, Dmowski – Svitana, Mlynarovič, Paločko – Šotek, Urbánek, Kundrik

Liptovský Mikuláš: Krasikov – Miller, Mezovský, D. Jendroľ, Vasiljev, F. Fekiač, Hraško, Nátny – Sukeľ, Quince, Avcin – Berry, Egle, Nauš – Vankúš, Uhrík, Réway – Tkáč, Šmida, Valigura

Košice pokračujú na víťaznej vlne, Slovan s treťom prehrou v rade

Hokejisti HC Košice zvíťazili nad HC Slovan Bratislava 4:1 v piatkovom (17. 11.) zápase 18. kola Tipos extraligy. Dosiahli tak piate víťazstvo po sebe a zároveň zopakovali výsledok z úvodného vzájomného duelu.

HC Košice – HC Slovan Bratislava 4:1 (1:0, 1:0, 2:1)

Góly: 16. Fejes (Breton, Bartoš), 35. Breton (Olsson), 46. Pollock (Krivošík, Jääskeläinen), 50. Krivošík (Chovan) – 41. Brown (Findlay). Rozhodovali: Žák, T. Orolin – Valo, Stanzel, vylúčení: 3:6 na 2 min., navyše Preisinger (Slov.) 5 min. + DKZ za pichnutie, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 8347 divákov

Košice: Janus – Olsson, Breton, Ferenc, Zech, A. Bartoš, Deyl, Hudec – Jääskeläinen, Pollock, Fejes – Krivošík, Chovan, Lunter – Lamper, Šimun, Bartánus – Bačo, Havrila, Rogoň

Slovan: Coreau – Beňo, Lalonde, Golian, Romančík, Maier, Korenčík, Gachulinec – Findlay, Poirier, Brown – Takáč, Preisinger, Minárik – Ranford, Werek, Török – Žitný, Šille, Jendek

„Oceliari“ išli v prvej tretine do vedenia gólom Huntera Fejesa, ktorý otvoril skóre aj v predošlom vzájomnom stretnutí. V druhej tretine zvýšil ich náskok obranca Alex Breton a za stavu 2:0 mali hostia problém prekvapiť obranu Košičanov.

Po 30 sekundách tretej časti sa to podarilo Chrisovi Brownovi, no na jeho zásah dokázali domáci odpovedať. Slovanisti doplatili na 5-minútové vylúčenie kapitána Preisingera, počas ktorého Pollock upravil na 3:1 a náskok domácich v 50. minúte poistil Krivošík – 4:1. Slovanisti prehrali tretí zápas po sebe a po 18 dueloch majú na konte 23 bodov.

Humenné otočilo priebeh zápasu za štyri minúty

Hokejisti HC 19 Humenné vyhrali v piatkovom (17. 11.) 18. kole Tipos extraligy nad Novými Zámkami 5:4 a to aj napriek tomu, že ešte po druhej tretine prehrávali o dva góly. Český tréner Martin Štrba si pripísal na lavičke nováčika úspešnú premiéru.

HC 19 Humenné – HC Mikron Nové Zámky 5:4 (1:2, 1:2, 3:0)

Góly: 12. Handlovský (Linet), 38. Linet (Handlovský, Meliško), 46. Linet (Šoltés), 46. Meliško (Lapšanský, Pereskokov), 49. Vaško (Diakov, Šoltés) – 18. Stupka, 20. Lee (Roy, Loggins), 26. Loggins (Števuliak, Roy), 33. Loggins (Novajovský, Roy) Rozhodovali: Korba, Krajčík – Jurčiak, Gegáň, vylúčení: 5:6 na 2 min., presilovky: 1:2, oslabenia: 0:0, 2186 divákov.

Humenné: Galimov – Glazkov, Novický, Meliško, Sergienko, Novota, Diakov, Novák – Šoltés, Kuru, Vaško – Lapšanský, Lucenius, Pereskokov – Handlovský, Linet, Kriška – Michalík, Krajňák, Horvát

Nové Zámky: Kantor – Laurenčík, Lee, Mamčics, Novajovský, Kozák, Hatala – Mikúš, Roy, Loggins – Farley, Johnson, Stupka – Fafrák, Ondrušek, Števuliak – Barto, Kováč

Domáci sa vo vyrovnanom úvode duelu ujali vedenia ako prví, keď sa na začiatku druhej desaťminútovky presadil strelou z pravého kruhu Lukáš Handlovský. Do prvého klaksónu stihli ale hostia gólmi Stupku a Leeho preklopiť misky váh na svoju stranu.

Novozámčania ostali pri chuti aj v prostrednej tretine, keď do siete nováčika strelili ďalšie dva góly zásluhou Logginsa. Momentum Humenného prišlo ale v poslednej dvadsaťminútovke. Najskôr Linet nadviazal gólom na svoj presný zásah zo záveru druhej tretiny, skóre o 31 sekúnd na to vyrovnal Meliško a o obrat ako z veľkej knihy sa zaslúžil domáci odchovanec Vaško.

Zemplínčania zostali v tabuľke na poslednom mieste s 15 bodmi a šesťbodovým mankom na Michalovce. Nové Zámky pokračujú v sérii nepresvedčivých výsledkov, keď z posledných siedmich zápasov uspeli iba raz.

Michalovce ukončili nepriaznivú sériu, Santos s hetrikom

Hokejisti HK Dukla Ingema Michalovce prerušili päťzápasovú sériu prehier v Tipos extralige. V piatkovom (17. 11.) stretnutí 18. kola triumfovali na ľade Banskej Bystrice 5:2 a s 21 bodmi figurujú na predposlednej priečke tabuľky.

HC ’05 Banská Bystrica – HK Dukla Ingema Michalovce 2:5 (0:2, 1:2, 1:1)

Góly: 37. Stránský (Sojka), 48. Hora (Bačík, Bíreš) – 4. Santos (Pearson, Daugavinš), 15. Santos (Daugavinš, Acolatse), 21. Bodák (Puliš, Suja), 25. Santos, 47. Valach (Puliš, Suja). Rozhodovali: Baluška, Goga – Konc, Frimmel, vylúčení: 2:4 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, 2264 divákov

Banská Bystrica: Belányi – Bačík, Luža, Holenda, Hora, Wilde, Ďatelinka, Žabka – Wilkins, Vela, Štrauch – Faith, Adam, Petriska – Matoušek, Bíreš, Výhonský – Sojka, Stránsky, Macek

Michalovce: Škorvánek – Pišoja, Acolatse, Bindulis, Michalčin, Cibák, Bodák, Macejko, Fedor – Santos, Pearson, Daugavinš – Valach, Suja, Puliš – Bjalončík, Heard, Paločko – Kabáč, Buc, Vašaš

Hrdinom Michalovčanov sa stal Kanaďan Mathew Santos, ktorý strelil hetrik. Skóre otvoril v 4. minúte duelu, druhý gól pridal v 15. minúte po využitej presilovke. Počas úvodu druhého dejstva sa presadil Martin Bodák a krátko na to zvýšil opäť Santos.

V drese domácich ešte skorigoval Adam Stránský. V záverečnej tretine dostal hostí do štvorgólového vedenia Marek Valach. Na konečných 2:5 upravil v 48. minúte Frank Hora.

Trenčín pokračuje na víťaznej vlne

Hokejisti HK Dukla Trenčín zdolali v piatkovom (17. 11.) stretnutí Tipos extraligy hráčov HKM Zvolen 4:3 po predĺžení a triumfovali už v piatom zápase za sebou.

HK Dukla Trenčín – HKM Zvolen 4:3 pp (0:1, 1:1, 2:1 – 1:0)

Góly: 35. Charbonneau (Immo), 48. Conway (Charbonneau), 58. Hudec (Baláž), 63. Sloboda (Petráš) – 1. Sládok (Hain, Langkow), 32. Marcinek (Csányi, Kašlík), 60. Zuzin. Rozhodovali: Konc ml., Výleta – Kacej, Vyšný, vylúčení: 4:2 na 2 min, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, 3554 divákov

Trenčín: LaCouvee – Starosta, Pietroniro, Bokroš, Ekberg, Nemčík, Hudec, Faranec, Goljer – Hudec, Baláž, Giľák – Immo, Conway, Charbonneau – Krajčovič, Mikúš, Vaňo – Sloboda, Sojčík, Petráš

Zvolen: Kupsky – Sládok, Hain, C. Hults, Kapcheck, Rauhauser, Kubka, Čulík – Bondra, Langkow, Rymsha – Hecl, M. Hults, Mucha – Zuzin, Viedenský, Marcinek – Csányi, Šiška, Kašlík

Hostia išli do vedenia už po siedmich sekundách hry zásluhou obrancu Jozefa Sládka. Nasledujúcu polhodinu gól nepadol, až kým na 2:0 nezvýšil v polovici druhého dejstva Patrik Marcinek.

O tri minúty na to sa Trenčanom podarilo streliť kontaktný gól, presadil sa Kanaďan Jonathan Charbonneau. Záverečná tretina priniesla drámu. Najskôr vyrovnal Scott Conway a Trenčanov poslal do vedenia v 58. minúte Denis Hudec. Hostia však vyskúšali hru bez brankára a 19 sekúnd pred koncom ich zachránil Peter Zuzin. O triumfe domácich rozhodol v predĺžení Marek Sloboda.

Nitra má formu, Spišiaci ostávajú aj napriek prehre na čele tabuľky

Hokejisti HK Nitra zvíťazili nad HK Spišská Nová Ves 3:2 v piatkovom (17. 11.) zápase 18. kola Tipos extraligy. Bolo to pre nich štvrté víťazstvo po sebe, po ktorom poskočili na priebežné 5. miesto tabuľky o skóre pred Liptovský Mikuláš. Spišiaci sa napriek prehre udržali na prvom mieste pred HC Košice.

HK Nitra – HK Spišská Nová Ves 3:2 (1:0, 0:1, 2:1)

Góly: 17. Gill (Buček, Harper), 34. Bubela (Bajtek), 42. Gates (Stacha, Harper) – 23. Vartovník (Danielčák, Merežko), 49. Kerbashian (Merežko). Rozhodovali: Crman, Štefik – M. Orolin, Tichý, vylúčení: 5:3 na 2 min., presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, 3600 divákov

Nitra: Kašík – Cotton, Mezei, Bača, Gajdoš, Vitaloš, Stacha – Bajtek, Gill, Buček – Jackson, Gates, Harper – Slovák, Hrnka, Čederle – Lacka, Bubela, Okoličány – Ridzoň

Spišská N. Ves: Surák – Merežko, Ališauskas, Valach, Žiak, Beaudry, Romaňák – Burgess, Kerbashian, Archambault – Rapáč, Nellis, Majdan – Vandas, Myklucha, Džugan – Danielčák, Bortňák, Vartovník

Nitrania nastúpili s cieľom nadviazať na nedávne víťazstvo na ľade Slovana Bratislava (5:2) a tieto zámery začali napĺňať od 17. minúty. Na gól Gilla z presilovky odpovedal v 23. minúte úspešným tečom Vartovník.

Domácim vrátil náskok Bubela a dôležitý gól na 3:1 dosiahol v 42. minúte Gates, ktorý zmenil smer Stachovej strely – 3:1. Spišiaci síce v 49. minúte využili presilovku gólom Kerbashiana, ale vyrovnať sa im už nepodarilo ani v závere zápasu počas hry bez brankára.