NHL: Bratia Hughesovci sa prvýkrát stretli v jednom zápase. V akcii boli traja Slováci

Nemec absolvoval druhý zápas za New Jersey.

Na snímke zľava Luke, Quinn a Jack Hughesovci. Foto: Facebook/NJ Devils

Hokejisti Los Angeles vyhrali v zámorskej NHL desiaty zápas za sebou na ľade súpera. Columbus zdolali 4:3 pp a vyrovnali tak rekord Buffala zo sezóny 2006/07 v počte víťazných duelov vonku na začiatku sezóny.

V akcii boli traja Slováci – Adam Ružička (Calgary), Tomáš Tatar (Colorado) ani Šimon Nemec (New Jersey) však nebodovali.

Kings si skomplikovali cestu za víťazstvom, keď inkasovali v záverečnom dejstve trikrát. Víťazstvo im zariadil Drew Doughty, ktorý skóroval po 33 sekundách predĺženia. Rozhodol po strele z prvej z ľavého kruhu.

V noci na stredu sa po prvýkrát stretli v jednom dueli NHL bratia Quinn, Jack a Luke Hughesovci.

Nemec absolvoval druhý zápas za New Jersey a nenadviazal na svoje dve asistencie z úspešnej premiéry. Tentokrát však jeho tím vyhral na ľade Vancouveru 6:5 po tom, ako inkasoval trikrát v tretej tretine.

Víťazný gól vsietil 35 sekúnd pred záverečnou sirénou Jesper Bratt, ktorý si pripísal celkovo dva presné zásahy. Najviac bodov nazbieral z víťazného tímu Jack Hughes (1+2), spomedzi domácich mal takú istú bilanciu Brock Boeser.

Nemec nastúpil v elitnej formácii, odohral 21:43 minúty, mal jednu strelu na bránku, jeden blok a pripísal si plusku.

Pospíšil prvýkrát zdravým náhradníkom

Calgary v zostave s Ružičkom podľahlo 2:5 Minnesote, ktorá vyhrala štvrtýkrát za sebou. Tri body za dva góly a asistenciu mal v drese hostí Matt Boldy, jeho spoluhráč Mats Zuccarello asistoval a bodoval v desiatom dueli za sebou.

„Strelili sme góly v správny čas a využili sme aj jednu presilovku. Robíme správne veci a potom sa nám darí víťaziť. V zápase je dôležitý prvý gól, keď ho strelíme, tak sa nám lepšie hrá,“ konštatoval Boldy.

Ružička bol v štvrtom útoku, na ľade strávil 12:25 minúty mal jednu mínusku. V drese domácich nedostal šancu Martin Pospíšil a zápas sledoval ako zdravý náhradník.

Ďalší Slovák Tomáš Tatar, ktorého Colorado zdolalo Anaheim 3:2, bol taktiež v štvrtej formácii. Domáci ukončili sériu troch prehier, tri body (1+2) zaznamenal hviezdny Nathan MacKinnon. Tatar bol na ľade 11:13 minúty a stretnutie ukončil s dvoma pluskami.