Na hlavný obsah

Voľby do Európskeho parlamentu a prezidentské voľby v USA môžu do Európy priniesť mier, tvrdí Orbán

Podľa neho je v Bruseli potrebná zmena.

Voľby do Európskeho parlamentu a prezidentské voľby v USA môžu do Európy priniesť mier, tvrdí Orbán
Maďarský premiér Viktor Orbán. Foto: TASR/AP

Predseda maďarskej vlády a predseda Fideszu Viktor Orbán sa domnieva, že tento rok môže nastať zmena nielen v Európskej únii, ale aj v Spojených štátoch, čo môže ovplyvniť mier v Európe.

Vyplýva to z jeho prejavu v stredu (21. 2.) večer na výjazdovom rokovaní parlamentných frakcií bloku vládnych strán Fidesz-KDNP v Balatonalmádi. S odvolaním sa na server economx.hu o tom informuje spravodajca TASR v Budapešti.

Podľa Orbána v Bruseli je potrebná zmena. „V Európe vstúpil do platnosti migračný pakt a Maďarsko bude potrestané, pretože neprijímame migrantov. Vojna na Ukrajine sa neskončí. Európa je čoraz viac zaťažená, pretože finančná podpora Ukrajine bude klesať pre spory okolo prezidentských volieb v Amerike,“ dodal premiér.

„Voľby do Európskeho parlamentu a americké prezidentské voľby môžu konečne priniesť mier do Európy,“ povedal Orbán, ktorý vyzval poslancov vládneho bloku, aby usilovne pracovali v záujme získania mandátov Európskeho parlamentu, pretože každý získaný mandát posilní Fidesz a KDNP v parlamentných voľbách v roku 2026.

Okolie hotela, v ktorom sa dvojdňové rokovanie koná, prísne stráži polícia.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Svet