Martin Pospíšil spoznal svoj trest. Za nebezpečný zákrok si v NHL nezahrá niekoľko zápasov

Slovenský útočník prišiel tiež o tisíce dolárov.

Slovenský hokejový útočník Martin Pospíšil dostal v zámorskej NHL dištanc na tri zápasy. Disciplinárka ho potrestala za zákrok na Vincenta Dunna v utorkovom (5. 3.) stretnutí, v ktorom jeho Calgary prehralo doma so Seattlom 2:4. Informovala o tom oficiálna webová stránka súťaže.

Dvadsaťštyriročný Pospíšil to v 54. minúte prehnal v útočnom pásme s agresívnym forčekingom.

Po ataku zozadu obrancu Seattlu hlavou nepríjemne vrazil do mantinelu a dostal trest 5 minút a do konca zápasu. Dunn utrpel nešpecifikované zranenie a do duelu sa už nevrátil:

Pospíšil sa prezentoval tvrdým bodyčekom aj v 28. minúte, keď atakoval švédskeho beka Adama Larssona.

Tento hit však rozhodcovia vyhodnotili ako čistý a Pospíšil dostal iba menší trest za následnú šarvátku s Tyeom Kartyem.

Podľa podmienok kolektívnej zmluvy prišiel Pospíšil na základe priemerného ročného platu o takmer 12-tisíc dolárov (približne 11-tisíc eur).

Peniaze poputujú do fondu pomoci hráčov v núdzových situáciách. Flames bude chýbať v dueloch na ľade Tampy Bay, Floridy a Caroliny.

Do zostavy by sa mal vrátiť v domácom stretnutí proti Coloradu. V tejto sezóne nastúpil v 45 zápasoch a zaznamenal šesť gólov a deväť asistencií.