Na hlavný obsah

Prezidentka udelila milosť: Mladý muž si za prechovávanie marihuany na vlastnú spotrebu odsedel viac ako päť rokov

Omilosteným je 31-ročný muž.

Prezidentka udelila milosť: Mladý muž si za prechovávanie marihuany na vlastnú spotrebu odsedel viac ako päť rokov
Na snímke prezidentka SR Zuzana Čaputová. Foto: TASR/Dano Veselský

Prezidentka Zuzana Čaputová udelila podmienečnú milosť 31-ročnému mužovi odsúdenému za prechovávanie marihuany na vlastnú spotrebu.

Z desaťročného trestu odňatia slobody si už odpykal viac ako päť rokov a štyri mesiace vo väzení s najprísnejším maximálnym stupňom stráženia. Informoval o tom prezidentkin hovorca Martin Strižinec.

„Omilostený muž ako spolupáchateľ marihuanu kúpil, priviezol a prechovával vo väčšom rozsahu, no neobchodoval s ňou. Okrem posudzovaného odsúdenia v minulosti nebol súdne trestaný, nespáchal ani priestupok, pracoval a viedol riadny život. Veľmi kladne hodnotený bol aj z ústavu na výkon trestu. Po prepustení môže navyše výrazne pomôcť svojej rodine, najmä starým rodičom, ktorí trpia onkologickým ochorením,“ vysvetlil hovorca.

Prezidentka sa podľa Strižinca plne stotožňuje s myšlienkou, že drogovú trestnú činnosť musíme primerane postihovať.

„Vzhľadom na osobu odsúdeného, okolnosti spáchaného trestného činu a nižšiu spoločenskú nebezpečnosť jeho konania však považuje doposiaľ vykonaný trest za dostatočný, a to aj s prihliadnutím na prebiehajúcu celospoločenskú diskusiu o neprimeranosti trestov ukladaných za držanie marihuany pre vlastnú spotrebu,“ dodal.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Slovensko