Na hlavný obsah

Tím Petry Vlhovej oznámil pozitívnu novinku

Pini povedie Vlhovú do konca olympijského cyklu.

Tím Petry Vlhovej oznámil pozitívnu novinku
Na snímke slovenská lyžiarka Petra Vlhová sa teší s trénerom Maurom Pinim. Foto: TASR/Martin Baumann

Mauro Pini zostáva trénerom Petry Vlhovej. Švajčiar podpísal nový dvojročný kontrakt a slovenskú lyžiarku povedie až do konca olympijského cyklu.

Pini sa dohodol s Niké Ski Team Petra Vlhová na predĺžení spolupráce. Na základe novej zmluvy povedie slovenskú reprezentantku minimálne do ZOH 2026 v Miláne a Cortine d’Ampezzo, na ktorých bude Vlhová obhajovať olympijské zlato v slalome z Pekingu 2022.

Pini: Som veľmi šťastný

„Som veľmi šťastný a poctený, že môžem naďalej pokračovať v úspešnej spolupráci s tímom Petry Vlhovej. Chcem sa veľmi pekne poďakovať nielen Petre, ale aj jej rodine za dôveru a víziu, ktorú sme si spoločne stanovili na nasledujúce roky,“ uviedol v rozhovore pre Sport Management Company (SMC) Pini, ktorý vedie Vlhovú od mája 2021.

„Dohodli sme sa na kooperácii pre najbližšie dva roky. Obe strany mali rovnakú predstavu, rozhovory teda boli veľmi jednoduché a hladké. Teraz môžeme zodpovedne pracovať na príprave na najbližšie zimné olympijské hry, ktoré sa vo februári 2026 uskutočnia v Taliansku. Teším sa, že budeme mať dostatočný priestor, aby sme venovali všetku energiu a schopnosti na to, aby sme mohli dosiahnuť všetko, čo si želáme. Pretože stále máme pred sebou veľké ciele.“

Nebolo jednoduché prežiť záver sezóny mimo lyžiarskych svahov

Vlhová sa v súčasnosti zotavuje po operácii predného krížneho väzu, zranenie kolena utrpela v obrovskom slalome na domácom podujatí v Jasnej. Pini zdôraznil, že ani preňho a ďalších členov tímu nebolo jednoduché akceptovať súčasný stav a prežiť záver sezóny mimo lyžiarskych svahov.

„Už po niekoľkých hodinách sme však ‘prepli‘ a začali sme sa koncentrovať na proces návratu. Máme množstvo energie a všetko pred sebou. Momentálne som v Saalbachu na záverečnom podujatí sezóny, kde sa už zameriavam aj na logistickú prípravu smerom k majstrovstvám sveta 2025.“

Vlhová: Nebol dôvod, aby sme skončili

Z podpisu nového kontraktu mala veľkú radosť aj samotná Vlhová. „Ľudsky si rozumieme a dosiahli sme spolu aj veľké úspechy. Napriek tomu, čo sa stalo, sme chceli ísť spoločne ďalej. Spokojnosť teda bola obojstranná, on chcel pokračovať a aj ja som chcela, aby zostal. Nebol dôvod, aby sme skončili,“ uviedla v tlačovej správe 28-ročná reprezentantka, podľa ktorej môžu v spolupráci s Pinim ešte dosiahnuť veľké úspechy.

„Ak je o tom presvedčený tréner, som o tom presvedčená aj ja. Myslím si, že som ukazovala výkonnostný progres, až kým som sa nezranila. Mala som potenciál vyhrať krištáľový glóbus za slalom. Verím si, že sa dokážem vrátiť. Zároveň verím, že opäť dokážem víťaziť, vrátim sa do formy, v ktorej som bola a dosiahneme spolu ešte veľké veci.“

Pini mal aj iné ponuky

Predĺženie spolupráce potešilo aj otca slovenskej lyžiarky a šéfa tímu Igora Vlhu. „Jedna vec bola jasná: Chceme ísť s Maurom ďalej! Bolo potrebné nájsť ústretový krok, čo sa nám podarilo. Dohodli sme sa na podmienkach zmluvy na 2+2 roky. Bolo to veľmi rýchle, aj keď Mauro mal aj iné ponuky, čo bolo prirodzené, keďže s Petrou dosiahol veľmi veľa. Ja osobne som nesmierne rád, že zostane pri tíme,“ povedal Igor Vlha a na adresu švajčiarskeho trénera dodal.

„Peťa si ho veľmi obľúbila. V prvom rade ide o to, aby vzťah medzi ňou, trénerom a zvyškom tímu bol vyvážený. Mauro má správnu charizmu, pod jeho vedením sa dodržujú pravidlá a každý v tíme robí to, čo má. Nemiešame sa jeden druhému do kompetencií, Mauro má všetko pod palcom a najmä Peťa je maximálne spokojná, čo je priorita. A zároveň je to hlavný dôvod, prečo sme Maura angažovali a prečo s ním pokračujeme v spolupráci.“

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Šport