Tipos extraliga: Súperom nedopriali chuť víťazstva. Košičania a Spišiaci sa stali prvými semifinalistami

Košičania a Spišiaci postúpili do semifinále v najkratšom možnom čase.

Na snímke radosť hokejistov HK Spišská Nová Ves a HC Košice. Foto: TASR, koláž: RTVS

Nevydarená sezóna sa pre Slovan končí

Hokejisti Košíc postúpili do semifinále play off Tipos extraligy 2023/2024. Vo štvrtom štvrťfinálovom zápase zvíťazili v nedeľu (23. 3.) na ľade Slovana Bratislava 4:2 a v sérii triumfovali hladko 4:0.

HC Slovan Bratislava – HC Košice 2:4 (1:2, 1:0, 0:2)

Góly: 1. Ranford (Pecararo, Maier), 38. Mahbod – 9. Jääskeläinen (Pollock, Mikuš), 16. Bartánus (Pollock, Chovan), 50. Slovák (Šimun, Rogoň), 60. Rogoň (Pollock). Rozhodovali: Novák, J. Konc ml. – Pribula, Stanzel, vylúčení: 5:4 na 2 min., navyše Holway 5+DKZ za faul kolenom a Lalonde 5+DKZ za vrazenie na mantinel, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, 8234 divákov.

Slovan: Godla – Holway, Golian, Kubka, Maier, Romančík, Sersen – Pecararo, Findlay, Ranford – Poirier, Mahbod, Takáč – Fominykh, Šille, Žitný – Török, Preisinger, Lukošik – Kukumberg, Dudáš

Košice: Janus – Olsson, Breton, Lalonde, Zech, Ferenc, Šedivý, Beluško, Dravecký – Bartánus, Berger, Chovan – Jääskeläinen, Pollock, Mikúš – Rogoň, Slovák, Šimun – Bartoš, Havrila, Jokeľ

Slovan išiel do vedenia už po 55 sekundách, no Jääskeläinen a Bartánus otočili skóre. Na konci druhej tretiny vyrovnal Mahbod, no v 50. minúte dal rozhodujúci gól Slovák a do prázdnej bránky pridal poistku Rogoň. Košice tak zdolali Slovan aj v ôsmom zápase v tejto sezóne.

Spišiaci postúpili v najkratšom možnom čase

Hokejisti HK Spišská Nová Ves postúpili do semifinále play off Tipos extraligy 2023/2024. V sobotu vyhrali vo štvrtom stretnutí štvrťfinálovej série na ľade HC ’05 Banská Bystrica 6:3 a v sérii triumfovali jednoznačne 4:0 na zápasy.

Dvoma gólmi a asistenciou sa blysol kanadský útočník hostí Anthony Nellis. Spišská Nová Ves si na meno svojho ďalšieho súpera ešte musí počkať.

HC ’05 Banská Bystrica – HK Spišská Nová Ves 3:6 (1:1, 1:2, 1:3)

Góly: 9. Luža (A. Stránský), 35. Bačík (Lngkow, R. Faith), 59. Vela (Hora, Turnbull) – 14. Džugan, 23. Myklucha (Vandas), 35. Merežko (Archambault, Nellis), 45. Nellis (Romaňák, Archambault), 53. Nellis (Archambault), 56. Kerbashian (Bakoš). Rozhodovali: Štefik, Crman – Ordzovenský, Bogdaň, vylúčenia: 5:6, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, 2562 divákov.

Banská Bystrica: Krošelj – Luža, Bačik, Nielsen, Hora, D. Stránský, Ďatelinka, Žabka – Turnbull, Vela, M. Wilkins – Gašpar, Bíreš, Matoušek – Petriska, Langkow, R. Faith – Macek, A. Stránsky, Výhonský

Spišská Nová Ves: Melicherčík – Merežko, Romaňák, Ališauskas, Björkung, J. Valach, Žiak – Rapáč, Nellis, Archambault – Bakoš, Kerbashian, Majdan – Hamráček, Drábek – Vandas Myklucha, Džugan

Do vedenia išli v prvej tretine domáci hokejisti, keď sa po vyhratom buly ujala strela Lužu spoza kruhov. Následne ´barani´ nezvýšili vedenie v presilovke o dvoch hráčov a pykali. Vandasov únik v oslabení ešte neskončil gólom, ale Dužuganov po chybe D. Stránskeho bol úspešný – 1:1.

V strednom dejstve otočil vývoj Myklucha pred odkrytou bránkou a na 3:1 zvýšil v presilovke od modrej Merežko. Lenže Bystričania o 22 sekúnd odpovedali zásluhou Bačíka na 2:3. V tretej tretine základ úspechu hostí položil Nellis, ktorý pred prázdnou bránkou nezaváhal a pridal aj poistku v podobe gólu na 5:2.

Posledný šiesty zásah Spišiakov obstaral v úniku bekhendom Kerbashian, za domácich už iba skorigoval Vel