Na hlavný obsah

Heger nechce komentovať dianie v strane Za ľudí

Rozkol v strane pokračuje.

Heger nechce komentovať dianie v strane Za ľudí
Premiér Eduard Heger. Foto: SITA

Premiér Eduard Heger (OĽANO) nechce komentovať dianie v koaličnej strane Za ľudí. Komunikácia medzi ním, ministerkou spravodlivosti Máriou Kolíkovou a ministerkou pre informatizáciu Veronikou Remišovou (obe Za ľudí) však prebieha. Uviedol to na pondelkovej (30. 8.) tlačovej konferencii.

Heger je o situácii v strane informovaný, chce však komunikovať až výsledky rokovaní. „V tomto momente nie je potrebné komentovať proces,“ poznamenal.

Prezident Slovenskej komory zdravotníckych záchranárov František Majerský sa v nedeľu (29. 8.) vzdal členstva v strane Za ľudí, čím sa mu končí aj mandát v jej predsedníctve. Uviedol, že sa odmieta pozerať, ako sa z funkčnej strany stáva strana nefunkčná.

Zo strany odišlo viacero členov vrátane dvoch poslancov. Kolíková si v rámci strany Za ľudí vytvorila frakciu. Predsedníčka Za ľudí Remišová oznámila, že navrhne predsedníctvu strany pozastavenie výkonu práv členov skupinke funkcionárov strany okolo  Kolíkovej. Tvrdí, že členovia frakcie koordinujú s konkurenčnými politickými stranami postup proti vlastnej strane. 

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Slovensko