Na hlavný obsah

Smer-SD v piatok podáva nový návrh na odvolanie ministra vnútra Romana Mikulca

Zároveň stiahol tri predošlé návrhy.

Smer-SD v piatok podáva nový návrh na odvolanie ministra vnútra Romana Mikulca
Na snímke predseda strany Smer-SD Robert Fico (uprostred). Foto: TASR

Opozičný Smer-SD podal v piatok (17. 9.) opätovný návrh na vyslovenie nedôvery ministrovi vnútra Romanovi Mikulcovi (OĽANO). Zároveň sťahuje svoje tri návrhy na jeho odvolanie, ktoré sa z leta presunuli na záver aktuálnej schôdze Národnej rady (NR) SR.

Na piatkovej tlačovej konferencii o tom informoval šéf strany Smer-SD Robert Fico. Kritizuje, že parlament dlhodobo bojkotuje a odkladá návrhy na odvolanie Mikulca. Podľa rokovacieho poriadku musí byť mimoriadna schôdza o odvolávaní Mikulca zvolaná do siedmich dní.

„Pre Smer je neakceptovateľné, aby NR SR dlhodobo odmietala rokovať o situácii v rezorte vnútra. Ide o prípad hrubého zneužívania právomoci verejného činiteľa zo strany tzv. elitných vyšetrovateľov NAKA, niektorými prokurátormi úradu špeciálnej prokuratúry, a nad tým všetkým stojí prípad zneužívania právomoci verejného činiteľa zo strany ministra vnútra,“ povedal Fico.

Mikulec mal podľa Fica odstúpiť z funkcie už dávno. „Predovšetkým ministrovi vnútra vyčítame, že riadi a vie o zločinoch, ktoré páchajú vyšetrovatelia NAKA len preto, aby likvidovali opozíciu a predovšetkým predstaviteľov stany Smer-SD,“ vyhlásil Fico.

Minister vnútra reagoval, že o údajných zločinoch nevedel a že do vyšetrovaní nijako nezasahuje. Na margo odvolávanie zhodnotil, že ide o „legitímne právo opozície, aby zvolala takúto schôdzu zvolala.“ „Ja som na to pripravený,“ dodal.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Slovensko