Na hlavný obsah

Mladík Pedri podpísal dlhodobý kontrakt s Barcelonou. Výkupná klauzula je gigantická

Za rok prešiel raketovým vývojom.

Mladík Pedri podpísal dlhodobý kontrakt s Barcelonou. Výkupná klauzula je gigantická
Na snímke v strede hráč FC Barcelona Pedri. Foto: TASR/AP

Španielsky futbalový reprezentant Pedro „Pedri“ Gonzalez sa dohodol s FC Barcelona na predĺžení spolupráce. S vedením katalánskeho klubu podpísal nový kontrakt do júna 2026, ktorý zahŕňa aj výkupnú klauzulu v hodnote jednej miliardy eur.

Osemnásťročnému stredopoliarovi vyprší súčasná zmluva o necelých dvanásť mesiacov, mal v nej zahrnutú aj opciu na predĺženie kontraktu na ďalšie dve sezóny, informovala agentúra DPA. Klub sa však rozhodol dať svojej nádeji úplne novú ponuku s výrazne vylepšeným platom. Jeho výšku však nezverejnil.

Pedri prišiel na Camp Nou vlani z Las Palmas a v novom tíme zažil raketový vývoj. Z B-tímu sa rýchlo prepracoval do „áčka“, v ktorom sa stal okamžite jedným z kľúčových hráčov. Tréner Ronald Koeman ho využil v 37 ligových zápasoch, v ktorých dal tri góly. Iba Frenkie de Jong odohral v minulej sezóne za „Barcu“ viac stretnutí v La Lige.

Pedriho výkony neunikli pozornosti trénera španielskej reprezentácie Luisa Enriqueho, ktorý dal mladíkovi šancu v štyroch medzištátnych zápasoch a následne ho nominoval aj na EURO 2020. Na šampionáte Pedri patril k oporám „La Furie Roja“ a výrazne prispel k postupu do semifinále. Vyhlásili ho za najlepšieho mladého hráča ME 2020.

Stal sa najmladším hráčom v histórii, ktorý nastúpil vo vyraďovacej fáze ME. Sezónu zakončil účasťou na OH v Tokiu, kde pomohol národnému výberu k zisku striebra. Celkovo nastúpil v minulom ročníku na 73 stretnutí.

Pedri je jedným z 30 hráčov nominovaných magazínom France Football na zisk prestížneho individuálneho ocenenia Zlatá lopta 2021.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Šport