Na hlavný obsah

Počet obetí požiaru v obytnej budove na Taiwane narástol

Úrady hlásia desiatky obetí.

Počet obetí požiaru v obytnej budove na Taiwane narástol
Ilustračné foto. Foto: TASR/AP

Najmenej 46 ľudí zahynulo a ďalšie desiatky utrpeli zranenia pri rozsiahlom požiari, ktorý v noci na štvrtok (14.10.) zachvátil 13-poschodovú budovu v meste Kao-siung na juhu Taiwanu. Informovala o tom taiwanská tlačová agentúra CNA.

V chátrajúcej budove začalo podľa internetových novín Taiwan News horieť približne o 02.00 h ráno miestneho času. Hasičom sa podarilo oheň dostať pod kontrolu až krátko pred 05.00 h ráno a plamene celkom uhasili až po 07.00 h.

Budova, v ktorej sú obytné priestory aj obchody, bola postavená pred viac ako 40 rokmi a je v zlom stave. Časť z nej je opustená, no nachádza sa v nej aj prinajmenšom vyše 100 bytov.

Do boja s plameňmi nasadili vyše 150 hasičov a 75 hasiacich áut. Po príchode na miesto skonštatovali, že požiar intenzívne horí na prvom poschodí, kde bolo nahromadené množstvo odpadu. Príčina požiaru je však dosiaľ neznáma.

Hasiči pokračovali aj po uhasení plameňov v pátracích a záchranných operáciách. Požiar bol podľa ich vyjadrenia „mimoriadne zúrivý“ a zničil mnoho podlaží budovy.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Svet