Na hlavný obsah

Putin sa nechal zaočkovať treťou dávkou vakcíny proti covidu

V prvých dvoch dávkach dostal Sputnik V.

Putin sa nechal zaočkovať treťou dávkou vakcíny proti covidu
Ruský prezident Vladimír Putin (vľavo) a zástupca riaditeľa Gamalejovho národného výskumného centra epidemiológie a mikrobiológie Denis Logunov. Foto: TASR/AP

Ruský prezident Vladimir Putin sa v nedeľu (21. 11.) proti ochoreniu COVID-19 zaočkoval treťou posilňujúcou dávkou, a to jednodávkovou vakcínou Sputnik Light. Informovala o tom agentúra TASS.

„Pred dvoma hodinami som bol preočkovaný. Nič necítim. Som v normálnom stave. Všetko je v poriadku,“ povedal Putin na stretnutí so zástupcom riaditeľa Gamalejovho národného výskumného centra epidemiológie a mikrobiológie Denisom Logunovom.

Putin (69) koncom júna – po niekoľkých mesiacoch dohadov – informoval verejnosť, že sa proti koronavírusu zaočkoval vakcínou Sputnik V. Druhú dávku vakcíny dostal v apríli tohto roka.

Logunov na schôdzke s Putinom uviedol, že účinnosť očkovania proti covidu klesá po šiestich až ôsmich mesiacoch od prvej dávky, takže je potrebné preočkovanie.

„Podľa našich aj zahraničných údajov a podľa medzinárodnej praxe sa pri tretej dávke, respektíve preočkovaní toto zníženie vracia na pôvodnú úroveň. Navyše sa účinnosť zvyšuje 1,6- až 2-násobne oproti úrovni po prvom očkovaní,“ dodal Logunov.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Svet