Na hlavný obsah

Ďalšou krajinou, ktorá zruší takmer všetky opatrenia, bude Fínsko

Zruší aj kontroly na hraniciach.

Ďalšou krajinou, ktorá zruší takmer všetky opatrenia, bude Fínsko
Na ilustračnej snímke je budova letiska vo fínskej obci Ivalo. Foto: TASR/AP

Vo Fínsku prestanú budúci mesiac platiť všetky pandemické opatrenia zamerané na spomalenie šírenia koronavírusu. Oznámila to v pondelok (31. 1.) tamojšia premiérka Sanna Marinová, informovala agentúra AP.

Uviedla, že jej vláda, vedená stranou sociálnych demokratov, bude rokovať s ďalšími parlamentnými stranami, aby sa spoločne dohodli na časovom pláne rušenia opatrení.

Od pondelka sa zároveň rušia aj kontroly na hraniciach Fínska s ďalšími krajinami schengenského priestoru. Toto opatrenie bolo v platnosti od konca decembra, pričom ľudia, ktorí pricestujú do Fínska z krajín mimo EÚ, sa budú musieť podrobiť hraničnej kontrole najmenej do 14. februára, uviedla fínska televízia YLE.

Susedné krajiny

Susedné Dánsko plánuje pristúpiť k zrušeniu epidemických opatrení v utorok (1. 2.). Tamojší obyvatelia tak budú mať opäť voľný prístup do reštaurácií, kaviarni, múzeí či nočných klubov, pričom sa ruší aj povinnosť nosenia rúšok.

Naopak susedné Švédsko minulý týždeň oznámilo, že platnosť pandemických opatrení sa v krajine predĺži o dva týždne. Podľa tamojšej ministerky sociálnych vecí Leny Hallengrenovej sa koronavírus v krajine šíri „rekordne“ rýchlo.

Reštaurácie, kaviarne a bary sa tak musia vo Švédsku zatvoriť najneskôr o 23.00 h, pričom vláda vyzvala ľudí, aby pracovali z domu, ak je to možné.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Svet