ZOH 2022: Druhými finalistami sú po dráme hokejisti Ruska

V súboji o zlato vyzvú Fínov.

Na snímke ruský reprezentant Anton Stepyšev strieľa gól. Foto: TASR/AP

Hokejisti Ruského olympijského výboru (ROC) postúpili do finále olympijského turnaja, keď v piatkovom (18.2.) druhom semifinále zdolali Švédsko 2:1 po samostatných nájazdoch.

V nedeľnom (20.2.) súboji o zlato tak vyzvú Fínov, Švédi nastúpia v zápase o bronzové medaily v sobotu (19.2.) o 14.10 SEČ proti Slovensku.

Druhé semifinále prinieslo taktickú bitku s dôrazom na defenzívu. Obojstranné minimum chýb vyústilo do nerozhodného výsledku po riadnom hracom čase.

Slepyšev otvoril skóre v 15. sekunde druhej tretiny po individuálnej akcii, v 47. minúte vyrovnal Lander, keď zakončil švédske prečíslenie. O víťazovi nerozhodlo desaťminútové predĺženie, ale až samostatné nájazdy. Po dvoch úspešných strelcoch na oboch stranách rozhodol o postupe ROC Arsenij Gricjuk, ktorý uspel v ôsmej sérii.