Taliani si nezahrajú na MS 2022, šokujúco ich vyradilo Severné Macedónsko

Do ďalšej fázy nepostúpili ani Česi.

Foto zo zápasu kvalifikácie na futbalové MS 2022 Taliansko - Severné Macedónsko. Foto: SITA/AP

Futbalisti Talianska sa nepredstavia na MS 2022 v Katare. Úradujúci majstri Európy senzačne prehrali vo štvrtkovom (24. 3.) semifinále baráže so Severným Macedónskom 0:1. Duel v Palerme rozhodol presným zásahom v nadstavenom čase Aleksandar Trajkovski.

Štvornásobní majstri sveta sa na MS nezúčastnia druhýkrát po sebe a celkovo štvrtýkrát v histórii.

V priamom súboji o premiérovú účasť na MS sa Severné Macedónsko stretne s Portugalskom, ktoré si poradilo s Tureckom 3:1. Ďalším postupujúcim tímom je Wales, ktorý zdolal rakúsku reprezentáciu 2:1.

V stretnutí medzi Švédskom a Českom gól po 90 minútach nepadol, duel preto spoznal svojho víťaza až po predĺžení. Domáci si poradili s mužstvom Jaroslava Šilhavého 1:0 po predĺžení.

Severomacedónci zabojujú vo finále baráže na budúci utorok (29. 3.) na pôde Portugalska o svoju premiérovú účasť na majstrovstvách sveta. Švédi sa predstavia v ten istý deň v Poľsku. To si postup do finále zaistilo automaticky po tom, čo vylúčili Rusko zo súťaže pre inváziu na Ukrajinu.

Wales si na finálového súpera počká, duel Škótska s Ukrajinou totiž preložili na júnový termín.