MS 2022: Francúzi zdolali po predĺžení Talianov, Nóri porazili Rakúsko

Taliani si pripísali prvý bod.

Na snímke vyrovnávajúci gól Francúzska v zápase proti Taliansku na MS 2022 v hokeji. Foto: TASR/AP

Hokejisti Francúzska dokázali zdolať v stredu (18. 5.) Taliansko 2:1 po predĺžení, hoci značnú časť zápasu prehrávali. Taliani sú tak na siedmom mieste, majú však prvý bod. Francúzsko ich má 5 a smeruje tak za záchranou medzi elitou.

V 15. minúte poslal Taliansko do vedenia gólom vo vlastnom oslabení kapitán azúrových Frigo. Vyrovnaný zápas potom priniesol gól až v predposlednej minúte riadneho hracieho času, taliansku trojbodovú radosť zmaril v hre bez brankára Sasha Treille.

V predĺžení o výhre galského kohúta rozhodol Gallet. Taliansko najbližšie v piatok (20. 5.) o 15.20 h čakajú Nemci, Francúzi sa v sobotu (21. 5.) o 11.20 h stretnú s Dánmi.

Rakúšania na úspech s Českom nenadviazali

Hokejisti Nórska zdolali v stredu Rakúšanov 5:3 v B-skupine majstrovstiev sveta vo fínskom Tampere. V tabuľke majú päť bodov a posunuli sa priebežne na štvrté miesto, ktoré znamená postup do vyraďovacej časti. Dva góly si pripísal Mats Rosseli Olsen.

Nóri nastúpia v ďalšom stretnutí v sobotu o 19.20 proti Čechom. Rakúšania budú hrať o deň skôr proti Lotyšom.