Na hlavný obsah

Prezidentka bude pri protiinflačnom balíku riešiť aj legislatívny proces

Hlava štátu má 15 dní od doručenia zákona na to, aby legislatívu podpísala.

Prezidentka bude pri protiinflačnom balíku riešiť aj legislatívny proces
Na snímke prezidentka SR Zuzana Čaputová. Foto: TASR

Prezidentka Zuzana Čaputová bude pri posudzovaní tzv. protiinflačného balíka komunikovať s odborníkmi v danej téme a zaoberať sa bude aj kvalitou legislatívneho procesu.

Hlava štátu má 15 dní od doručenia zákona na to, aby legislatívu podpísala, alebo vrátila Národnej rade SR. Nepovedala, či využije celú lehotu, záležať to bude od jej aktuálneho programu. Zdôraznila, že chce rozhodnúť kvalitne.

„Využijem lehotu, ktorú mám k dispozícii na jednak riadne obsahové posúdenie tohto zákona aj v spolupráci s odborníkmi a takisto sa, samozrejme, pozriem aj na legislatívny proces,“ spresnila hlava štátu. „Moje stanovisko bude výsledkom zhodnotenia,“ povedala v súvislosti s otázkami, či uvažuje nad tým, že by dala zákon posúdiť Ústavnému súdu SR.

Stretnutie so samosprávami

V súvislosti s protiinflačným balíkom požiadali prezidentku o stretnutie zástupcovia Združenia miest a obcí Slovenska aj Únia miest Slovenska. Čaputová uviedla, že so samosprávami sa rada stretne.

Mesto Bratislava apeluje na prezidentku, aby nový zákon nepodpísala. Hlavné mesto upozorňuje, že protiinflačný balíček má byť financovaný zásadným obmedzením služieb a rozvoja a údržby infraštruktúry v mestách a obciach.

Poslanec Národnej rady SR za OĽANO a bratislavský mestský poslanec Milan Vetrák zase vyzval Čaputovú, aby balík podpísala. Ak by ho vetovala, avizuje, že je pripravených viac ako 76 poslancov parlamentu jej veto prelomiť.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Slovensko