Na hlavný obsah

Hokejista Marián Studenič ostáva v Dallase

So Stars podpísal ročnú dvojcestnú zmluvu.

Hokejista Marián Studenič ostáva v Dallase
Craig Ramsey (druhý sprava), jeho asistent Ján Pardavý (tretí zľava), dole zľava Marko Daňo, Marián Studenič a Róbert Lantoši. Foto: TASR

Slovenský hokejista Marián Studenič ostáva v Dallase Stars. Vedenie zámorského klubu NHL s 23-ročným útočníkom uzavrelo nový ročný dvojcestný kontrakt.

Informáciu priniesol klubový web. Podľa portálu puckpedia.com zarobí Studenič 750.000 dolárov v prípade, že bude hrať v NHL. Na “farme” si príde na 125.000 dolárov.

Studenič začal minulú sezónu v tíme New Jersey Devils. Do Dallasu prišiel 24. februára, keď si ho Stars stiahli z waiver listiny.

V 33 zápasoch v NHL v dresoch Devils a Stars nazbieral v uplynulom ročníku štyri body za dva góly a dve asistencie s priemerným časom na ľade 11:09 minúty.

Počas svojej kariéry v AHL odohral v minulom ročníku za Uticu a Texas spolu 17 zápasov a v nich získal 16 bodov (7+9).

V drese “hviezd” si premiérovo vyskúšal aj play off, v prvom kole proti Calgary Flames nastúpil na štyri zápasy, v ktorých zaznamenal tri strely a päť hitov.

Dallas vypadol s „plameňmi“ po sedemzápasovej sérii. Celkovo odohral Studenič v zámorskej profilige za Devils a Stars 41 zápasov v základnej časti. Strelil v nich tri góly a pridal tri asistencie.

V AHL v dresoch Binghamtonu, Uticy a Texasu nastúpil na 140 duelov s bilanciou 32+36. Do NHL ho v roku 2017 draftovali Devils v 5. kole zo 143. miesta.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Šport