Na hlavný obsah

Z letiska Sliač neukradli komponenty zo systému Patriot

Minister obrany upozorňuje na hoax.

Z letiska Sliač neukradli komponenty zo systému Patriot
Minister obrany Jaroslav Naď (OĽANO). Foto: TASR

Minister obrany Jaroslav Naď (OĽANO) dementuje vyjadrenia o ukradnutí komponentov zo zbraňového systému Patriot, ktorý je umiestnený na letisku Sliač. Reaguje tak na tvrdenia predsedu strany DOMOV – Národná strana Pavla Slotu, ktorý je synom politika Jána Slotu.

„Batérie systému Patriot sú strážené určite lepšie ako rodinný trezor mladého Slotu. Aj keď všetci vieme, že tam je určite kadečo. Nie je ani fyzicky možné, aby niekto len tak prišiel a vzal z nich čo i len jednu skrutku. Nie to ešte podstatný komponent. Pán Slota si Sliač asi pomýlil s mestom Žilina za úradovania jeho otca,“ uviedol Naď na sociálnej sieti.

Podľa Pavla Slotu sa údajne záhadne stratilo navádzacie zariadenie z rakety pre Patriot. Túto informáciu získal z anonymného zdroja blízkeho armáde SR.

Slota tvrdil, že sa ministerstvo vec snažilo ututlať

„Pomocou nákladného auta s rukou preložili raketu cez oplotenie základne, vymontovali kritické súčiastky a zdrhli. Pravdepodobne však táto správa ostane oficiálne nepotvrdená. Ministerstvo obrany SR sa celú túto blamáž bude snažiť ututlať,“ uviedol Slota na sociálnej sieti.

Minister Naď vysvetlil, že správa Pavla Slotu je hoax a vysvetlil, čo presne sa udialo.

V príspevku na sociálnej sieti uviedol, že z areálu civilných železníc mimo letiska Sliač niekto odcudzil tri klasické vojenské kontajnery s lešením, rebríkmi a podobným stavebným materiálom, ktorý sa používa podľa potreby pri výstavbe na letisku Sliač.

„Ešte v ten deň, keď bola krádež ohlásená, páchateľa za vynikajúcej spolupráce štátnej a vojenskej polície vypátrali a materiál sa kompletne vrátil naspäť. Bodka. Bublina spľasla, ostal iba zosmiešnený hoaxer a klamár,“ uviedol.

Polícia na svojej stránke taktiež potvrdila, že ide o hoax zo strany predsedu DOMOV – Národná strana.

„Absolútne rozumieme tomu, že niektoré osoby by boli veľmi radi, ak by došlo k poškodeniu záujmov bezpečnosti Slovenskej republiky. Ale zatiaľ tieto ich cynické predstavy zostávajú v rovine sna,“ uviedli na sociálnej sieti.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Regióny