Rely Dakar: V náročnej etape skončil Svitko na 22. mieste

V celkovom poradí mu patrí 14. pozícia.

Slovenský motorkár Štefan Svitko v jedenástej etape Rely Dakar. Foto: Facebook/Štefan Svitko Fanclub

Slovenský motocyklový pretekár Štefan Svitko obsadil vo štvrtkovej (12. 1.) jedenástej etape Rely Dakar 22. miesto. V celkovom poradí mu patrí 14. pozícia. Etapu s meraným úsekom v dĺžke 274 km vyhral Argentínčan Luciano Benavides.

Pred jeho brata Kevina sa na čelo celkového poradia vrátil Američan Skyler Howes, na druhé miesto poskočil Toby Price z Austrálie.

Svitko sa v náročnej etape postupne vo výsledkoch prepadával nižšie. V úvode sa držal na 12. pozícii, na 189. kilometri mu však patrila až 23. priečka a v cieli skončil iba o jedno miesto vyššie. Na Luciana Benavidesa stratil rovných 15 minút. V celkovej klasifikácii zostal na 14. mieste s mankom 1:32:06 na lídra Howesa.