Na hlavný obsah

Slalom v Kitzbüheli vyhral Yule

Na čele disciplíny je Braathen.

Slalom v Kitzbüheli vyhral Yule
Švajčiarsky lyžiar Daniel Yule (uprostred). Foto: TASR/AP

Švajčiarsky lyžiar Daniel Yule triumfoval v nedeľnom (22. 1.) slalome Svetového pohára. V rakúskom Kitzbüheli figuroval po 1. kole na siedmom mieste, no v druhom predviedol výrazne lepšiu jazdu a zvíťazil o štyri desatiny pred obhajcom prvenstva Britom Davom Rydingom.

Na čelo celkového poradia v slalome sa dostal Lucas Braathen z Nórska. Bol o stotinu pomalší než Brit a obsadil tretie miesto.

Yule dosiahol druhé víťazstvo v sezóne a šieste individuálne v kariére. Všetky triumfy zaznamenal v slalome, pričom v Kitzbüheli sa tešil aj v roku 2020. Ryding dosiahol najlepší čas v druhom kole a pripísal si šieste pódiové umiestnenie v kariére.

Trikrát z toho bol na „bedni“ práve v rakúskom stredisku. Tretí Braathen predstihol v celkovom hodnotení disciplíny Henrika Kristoffersena, ktorý obsadil piate miesto po štrnástej pozícii v prvom kole. Najrýchlejší jazdec z prvého kola Manuel Feller chytil v prvej časti druhého „špicara“ a preteky nedokončil.

Stav zľadovatenej trate sa oproti prvému kolu zlepšil a Yule s Rydingom z toho jasne vyťažili. Obaja síce stratili čas v záverečnej časti s náročným profilom, no v úvode im nedokázala konkurovať väčšina spolufavoritov.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Šport