Na hlavný obsah

Smer-SD podal trestné oznámenie na troch komentátorov. Tvrdia, že stranu krivo obviňovali

Kritizujú ich za to, že svoje tvrdenia nepodložili dôkazmi.

Smer-SD podal trestné oznámenie na troch komentátorov. Tvrdia, že stranu krivo obviňovali
Na snímke sprava Erik Kaliňák, Igor Melicher a Juraj Gedra. Foto: Facebook/SMER - SD

Strana Smer-SD podala na Generálnej prokuratúre SR trestné oznámenia na komentátorov Mariána Leška, Michala Havrana a Tomáša Hudáka. Ich výroky na adresu strany považujú za krivé obvinenia. Na utorkovej (7. 3.) tlačovej konferencii o tom informoval člen predsedníctva Smeru-SD Igor Melicher.

Na Leška podali trestné oznámenie za jeho výroky v kauze únosu Vietnamca o tom, že to bol štátom pripravený a zorganizovaný zločin a Smer sa na tom podieľal. Na Hudáka za to, že označil Smer za organizovanú zločineckú skupinu.

V Havranovom prípade má ísť o tvrdenia, že Smer podporuje genocídu ukrajinského obyvateľstva, priblížil podpredseda strany Erik Kaliňák. Ide podľa neho o preukázateľné klamstvá.

„Podanie trestných oznámení netreba chápať ako útok na novinárov alebo médiá. Je to vecná kritika a hlavne nastavené zrkadlo, ktoré poukazuje na to, že v oblasti práce médií a novinárov by mali fungovať určité červené čiary, ktoré by sa za žiadnych okolností nemali prekračovať,“ skonštatoval Melicher.

Komentátori podľa Kaliňáka vo svojich článkoch neuviedli dôkazy, ktoré by ich tvrdenia akokoľvek legitimizovali. Tvrdí, že sa tak dopustili trestného činu krivého obvinenia.

V Správach RTVS o 19.00 h sa téme venovala aj redaktorka Veronika Čokinová. Vyjadril sa aj vysokoškolský pedagóg Adam Solga z Katedry žurnalistiky FiF UK:

Pozrite si záznam tlačovej besedy:

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Slovensko