Na hlavný obsah

Tragická nehoda pri Michalovciach: Po zrážke s autobusom zahynul mladý vodič auta

Medzi zranenými sú aj tri deti.

Zničené osobné vozidlo po čelnej zrážke s autobusom.
Zničené osobné vozidlo po čelnej zrážke s autobusom.Foto: RTVS

Na ceste medzi obcami Trhovište a Pozdišovce v Michalovskom okrese sa v piatok (19. 5.) ráno stala tragická dopravná nehoda. Operačný dôstojník Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) v Košiciach potvrdil, že na mieste sa zrazil autobus s osobným autom.

Pri nehode zomrel jeden človek. Viacero osôb utrpelo zranenia, medzi nimi sú aj tri deti, ktoré sedeli v autobuse.

„Nehodu nám nahlásili krátko po siedmej hodine, na mieste sú stále všetky záchranné zložky. Zranenia utrpeli dvaja chlapci a jedno dievča, pri nehode zomrel vodič osobného auta,“ priblížil operačný dôstojník.

Policajný zbor Košického kraja informoval, že z dôvodu dokumentovania vážnej dopravnej nehody štátnu cestu 1/19 uzatvorili v oboch smeroch. Policajti cestnú premávku odkláňajú na obchádzkové trasy cez obce Bánovce nad Ondavou a Laškovce.

Autobus po čelnej zrážke s osobným vozidlom.
Autobus po čelnej zrážke s osobným vozidlom.Foto: RTVS

Autobus viezol 11 ľudí

Krajská policajná hovorkyňa z Košíc Jana Mésarová doplnila, že nehoda sa stala za doposiaľ presne nezistených okolností. Auto sa čelne zrazilo s linkovým autobusom, v ktorom sa viezlo 11 cestujúcich.

„Na miesto ihneď vyslali všetky záchranné zložky. Mladý vodič osobného auta utrpel pri zrážke zranenia nezlučiteľné so životom,“ priblížila Mésarová.

Polícia miesto udalosti v týchto chvíľach dôkladne dokumentuje. U vodiča autobusu na mieste vykonali dychovú skúšku s negatívnym výsledkom. Prípadné požitie alkoholu u vodiča osobného vozidla sa zistí po pitve.

Cesta je naďalej uzavretá a policajné hliadky riadia cestnú premávku, odkláňajú dopravu na obchádzkové trasy. Bližšie okolnosti, za akých k tejto dopravnej nehode došlo, čo bolo jej presnou príčinou a miera zavinenia jej účastníkov, budú predmetom ďalšieho vyšetrovania.

Hovorkyňa Operačného strediska záchrannej zdravotnej služby SR Alena Krčová dodala, že na mieste je viacero zranených. Ich počet a rozsah zranení nateraz nekonkretizovala, keďže zdravotnícky zásah naďalej trvá.

Autobus, ktorý ďalej nemohol pokračovať v jazde v dôsledku poškodenia, odtiahli do garáže. Výšku škody určia po obhliadke. Uviedol to v reakcii na nehodu hovorca dopravcu, spoločností Arriva na Slovensku Peter Stach s tým, že osobné vozidlo narazilo do prímestskej linky smerujúcej do Michaloviec pri predbiehaní.

„Autobusové spoje v danom úseku premávajú podľa cestovného poriadku, pre obchádzku miesta nehody však dochádza k zdržaniu do desiatich minút,“ dodal.

Polícia v tejto súvislosti vyzýva všetkých účastníkov cestnej premávky, aby sa správali na cestách zodpovedne, dodržiavali dopravné predpisy, zbytočne neriskovali a sledovali situáciu okolo seba.

Pozrite si príspevok RTVS k tragickej nehode:

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Regióny