Na hlavný obsah

Vodič, ktorého prenasledovali policajti v Nemecku, unikol do Česka, kde havaroval. Prevážal utečencov zo Sýrie

Spôsobil im zranenia a z miesta nehody ušiel.

Vodič, ktorého prenasledovali policajti v Nemecku, unikol do Česka, kde havaroval. Prevážal utečencov zo Sýrie
Policajti z Nemecka a Českej republiky. Foto: TASR/DPA

Česká polícia pátra po vodičovi, ktorý v pondelok (7. 8.) v Úsťanskom kraji havaroval s autom, v ktorom prevážal sýrskych migrantov. Utečenci vrátane detí utrpeli pri nehode zranenia. On však z miesta utiekol. Informoval o tom server Novinky.cz.

Auto začali prenasledovať už nemeckí policajti na svojom území. Colníci ho chceli zastaviť v obci Schmilka v Nemecku, ale vodič unikol do Českej republiky. Nemecká polícia preto o pátraní po Škode Octavia informovala severočeských kolegov.

Česká hliadka si ho všimla v Děčíne, ale zastaviť sa jej ho nepodarilo. „Po niekoľkých kilometroch s vozidlom havaroval a z miesta utiekol. Vo vozidle zostalo osem zranených osôb vrátane dvoch detí, ktoré museli byť následne prevezené do nemocníc v Ústí nad Labem a Děčíne,“ uviedla policajná hovorkyňa Veronika Hyšplerová s tým, že išlo o občanov Sýrie.

Vodiča dosiaľ nenašli, pátrajú po ňom policajní psovodi. Muž je podozrivý z trestného činu nedovoleného prekročenia štátnej hranice a ublíženia na zdraví z nedbalosti.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Svet