Na hlavný obsah

Protiofenzíva napreduje: Ukrajina oznámila, že dobyla ďalšie územia na juhu a východe krajiny

Zaznamenáva však len obmedzený pokrok.

Protiofenzíva napreduje: Ukrajina oznámila, že dobyla ďalšie územia na juhu a východe krajiny
Ilustračný obrázok - Ukrajinskí vojaci Foto: TASR/AP

Ukrajina v pondelok (18. 9.) oznámila, že jej ozbrojené sily v rámci niekoľkomesačnej protiofenzívy opätovne dobyli ďalšie územia na juhu a východe krajiny. Informovala o tom agentúra AFP.

Námestníčka ukrajinského ministra obrany Hanna Maľarová uviedla, že v sektore mesta Bachmut v Doneckej oblasti oslobodili dva štvorcové kilometre územia. „Obranné sily na juhu oslobodili 5,2 štvorcového kilometra územia,“ dodala.

Kyjev v júni spustil protiofenzívu s cieľom získať späť územie, ktoré kontroluje Rusko. Sústredí sa na mesto Bachmut v Doneckej oblasti a viacero miest v blízkosti frontovej línie na juhu krajiny, smerom na polostrov Krym.

Ukrajina zaznamenáva len obmedzený pokrok, čo u západných spojencov Kyjeva vyvoláva diskusiu v spojitosti s jej vojenskou stratégiou, píše AFP. Ruské sily letecky útočia na oblasti na juhu Ukrajiny, najmä na prístavnú infraštruktúru.

Ukrajina v pondelok ráno oznámila, že zostrelila 18 ruských dronov a 17 striel s plochou dráhou letu, ktoré v noci útočili na jej územie.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Svet